W dniu 24.10.2018 roku w Głubczycach odbył się Wojewódzki Turniej      w badmintona. Swój udział zadeklarowało wiele szkół z całego województwa opolskiego m.in. Kędzierzyna – Koźla, Głubczyc, Leśnicy, Kluczborka, Strzelec Opolskich  oraz Opola.
Zawody otwarte zostały przez Dyrekcję Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głubczycach oraz organizatorów, którzy podziękowali uczestnikom za przybycie i życzyli wszystkim zawodnikom powodzenia. Dawno w zawodach nie startowała tak liczna ilość zawodników. Zawodnicy rozgrywali mecz do dwóch wygranych setów, każdy set rozgrywano do 11 pkt. Zawodnicy podzieleni zostali na sześć kategorii wiekowych: chłopcy młodsi, starsi i mężczyźni, dziewczęta młodsze, starsze i kobiety. Każda reprezentacja mogła liczyć maksymalnie 12 osób, a ilość zawodników poszczególnych kategoriach wiekowych musiał mieścić się w ogólnym limicie.
Rywalizacja była zacięta w każdej kategorii wiekowej a nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Daria Sz., która w walce o II miejsce wygrała po zaciętym pojedynku. Za swoje osiągnięcie otrzymała srebrny medal oraz dyplom. Pozostałym zawodnikom, aż tak się nie powiodło ale mamy nadzieję, że wezmą przykład ze swojej koleżanki  i na następnych zawodach postarają się o lepsze wyniki. Zawodnikom dziękujemy za walkę.