Letnia spartakiada dzieci i młodzieży

We wtorek 28 maja odbyła się Letnia Spartakiada dzieci i młodzieży w Namysłowie. Na starcie stanęło 7 drużyn: z Kluczborka, Nysy, Dobrodzienia, Namysłowa, Opola. Drużyny podzielone były na cztery kategorie wiekowe: dziewczęta młodsze i starsze oraz chłopcy młodsi i starsi. Nasi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie zdobywając medale w różnych kategoriach wiekowych. 
1. Jessica F. - rzut piłeczką palantową - I miejsce, bieg na 100m - III miejsce, sztafeta 4x100m - II miejsce;
2. Julia G. - skok w dal - I miejsce, bieg na 400m - IV miejsce, sztafeta 4x100m - II miejsce;
3. Anna K. - bieg na 400m - II miejsce, sztafeta 4x100m - II miejsce;
4. Agnieszka Sz.- sztafeta 4x100m - II miejsce;
5. Kacper L., Adam S., Jakub R., Andrzej N. - sztafeta 4x100m - III miejsce.
W klasyfikacji końcowej zawodnicy z ZSS z Opola zajęli IV miejsce. 
Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów

MIĘDZYNARODOWE IGRZYSKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W DOBRZENIU WIELKIM

5 grudnia w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyły się Międzynarodowe Igrzyska Osób Niepełnosprawnych. Na starcie stanęło 270 zawodników z Opolszczyzny oraz zespół z Czech. Nie zabrakło również licznej reprezentacji Zespołu Szkół Specjalnych z Opola. Sportowcy sprawdzili swoje umiejętności w 6 konkurencjach:
Toczenie kuli śniegowej
Rzut ringiem do renifera
Bieg sankami po ósemce
Śnieżny skok w dal
Rzut śnieżką w bałwanka
Rzut piłeczką do worka Św. Mikołaja
Każdy zawodnik otrzymał złoty medal, drużyna zaś złoty puchar. Nie zabrakło Św. Mikołaja, który wręczył wszystkim sportowcom prezenty.   Dziękujemy zawodnikom za sportową rywalizację.
Zespół Szkół Specjalnych w Opolu: Paulina, Marek, Grzegorz, Nikola, Agata, Kamil, Damian, Maciek, Marta, Dawid, Patryk. 

WOJEWÓDZKA TURNEIJ UNIHOKEJA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W OPOLU

4 grudnia w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu odbył się Wojewódzki Turniej Unihokeja Szkół Podstawowych. Na starcie stanęło 7 szkół i Ośrodków Szkolno - Wychowawczych z województwa opolskiego.
Zespół Szkół Specjalnych z Opola
Zespół Szkół Specjalnych z Kędzierzyna- Koźla
Zespół Szkół Specjalnych z Namysłowa
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Kluczborka
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Nysy
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Grodkowa
Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Głogówka 
Turniej otworzył dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu Marek Wróbel. Dawno na starcie nie stanęła tak duża ilość zawodników i zawodniczek.  70 zawodników, 7 drużyn, 4 godziny zmagań, 21  meczy, gole, pojedynki 1x1 można było oglądać na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu. Były zwycięstwa, remisy oraz  cenne porażki. Drużyna pokazała charakter, wolę walki i ambicję. Ostatecznie ZSS z Opola zajął VI miejsce. Za swój udział otrzymał pamiątkowy dyplom. Turniej wygrała drużyn  z Grodkowa, drugie miejsce zajęła drużyna z Nysy. Na najniższym podium stanęła drużyna z Kędzierzyna – Koźle. Gratulujemy
Zespół Szkół Specjalnych w Opolu: Damian M., Damian G., Piotrek, Patryk, Łukasz, Julia, Angelika, 

WOJEWÓDZKI TURNIEJ W BADMINTONA GŁUBCZYCE 24.10.2018 r.

W dniu 24.10.2018 roku w Głubczycach odbył się Wojewódzki Turniej      w badmintona. Swój udział zadeklarowało wiele szkół z całego województwa opolskiego m.in. Kędzierzyna – Koźla, Głubczyc, Leśnicy, Kluczborka, Strzelec Opolskich  oraz Opola.
Zawody otwarte zostały przez Dyrekcję Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głubczycach oraz organizatorów, którzy podziękowali uczestnikom za przybycie i życzyli wszystkim zawodnikom powodzenia. Dawno w zawodach nie startowała tak liczna ilość zawodników. Zawodnicy rozgrywali mecz do dwóch wygranych setów, każdy set rozgrywano do 11 pkt. Zawodnicy podzieleni zostali na sześć kategorii wiekowych: chłopcy młodsi, starsi i mężczyźni, dziewczęta młodsze, starsze i kobiety. Każda reprezentacja mogła liczyć maksymalnie 12 osób, a ilość zawodników poszczególnych kategoriach wiekowych musiał mieścić się w ogólnym limicie.
Rywalizacja była zacięta w każdej kategorii wiekowej a nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Drugie miejsce w kategorii kobiet zajęła Daria Sz., która w walce o II miejsce wygrała po zaciętym pojedynku. Za swoje osiągnięcie otrzymała srebrny medal oraz dyplom. Pozostałym zawodnikom, aż tak się nie powiodło ale mamy nadzieję, że wezmą przykład ze swojej koleżanki  i na następnych zawodach postarają się o lepsze wyniki. Zawodnikom dziękujemy za walkę. 

Piłka nożna

Opolski Turniej Piłki Nożnej , Kędzierzyn-Koźle 8.06.2016
W turnieju wzięły udział die drużyny z naszej szkoły:
II m-ce w turnieju zajęła drużyna dziewcząt w składzie: Katarzyna Biskup, Barbara Fierek, Sabina Szymaniec, Wioletta Jończyk, Anna Grzebyta
III m-ce drużyna chłopców w składzie: Fabian Szymaniec, Adrian Nimpsz, Krzysztof Wieczorek, Daniel Przybyła, Marcin Papadopulos, Łukasz Pączek, Tomasz Jurecki, Miłosz Krzysztofowicz
 
trener: Joanna Bek, Alicja Wyszyńska

Festyn rodzinny

 FESTYN RODZINNY „ZDROWO, WESOŁO, SPORTOWO” 1.06.2016
Miało być „zdrowo – wesoło – sportowo”. Jednak nagłe odejście naszego kolegi Michała zmieniło konwencję naszego spotkania i skłoniło nas do refleksji i zadumy. Rozpoczęliśmy festyn uczczeniem Jego pamięci minutą ciszy. Potem cała szkolna społeczność wspólnie z zaproszonymi rodzicami skupiła swą aktywność na zdrowych warsztatach kulinarnych i sportowych zmaganiach. Bogaty program przewidywał wiele działań. Pierwsze zadanie wymagało pomysłowości i precyzji: przygotowanie dietetycznych ciastek i smakowitych przekąsek, co zostało zaprezentowane przez wszystkie zespoły na szwedzkim stole. Wspólne ucztowanie dodawało nam sił do podjęcia wyzwań ruchowych: zdobywania sprawności, poszukiwań w terenie, wyścigów na wesoło, ćwiczeń metodą W. Sherborne. W wyścigach rywalizowały zespoły mieszane: uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły. Te wspólne zmagania były zacięte, ale doping kibiców mobilizował wszystkich do wysiłku podczas nietypowych konkurencji, takich jak: sportowe zakupy, kto przeleje więcej wody, pomóż zmienić koło, gumkowy tor przeszkód itp. W tym wyjątkowym dla każdego dziecka dniu, każdy mógł otrzymać nagrodę – wystarczyła odrobina chęci i zapału w zdobywaniu sprawności. Na pięciu stacjach czekali na uczniów nauczyciele z zadaniami ruchowymi. Było rzucanie do celu, jazda slalomem na hulajnodze lub wózku, odbijanie w górę ping- ponga rakietką lub balona paletką, przysiady lub „wyciskanie” piłki lekarskiej i tzw. brzuszki lub podciągnięcia na rękach dla wózkowiczów. Każdy uczeń, który zaliczył przynajmniej 3 z 5 sprawności, mógł wziąć udział w loterii fantowej. Na koniec 3 grupy, które uczestniczyły w grze terenowej pokazały swoje zdobycze. Wszystkim udało się dzięki wskazówkom na mapie i spostrzegawczości odnaleźć ukryte w parku litery. Z liter wspólnie utworzyliśmy hasło naszego festynu: „Zdrowo, wesoło, sportowo”.  Taki intensywny zadaniowo dzień był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem i sprzyjał integracji nas wszystkich. Cieszymy się, że aktywnie towarzyszyli nam rodzice i wspólnie pracowaliśmy oraz bawiliśmy się, aby wykształcić u dzieci „ruch jako nawyk na całe życie”.

Kopa Biskupia

Zdobywamy Kopę Biskupią, Jarnołtówek 25.05.2016
25 maja wybraliśmy się na wiosenne zdobywanie Kopy Biskupiej najwyższego szczytu Gór Opawskich. W tym roku zaliczyliśmy już wejście jesienne mniejszą grupą. Pogoda była trochę niepewna. Gdy dojechaliśmy do Jarnołtówka było szaro, pochmurno i mgliście, ale nie przeszkodziło to nam w wędrówce. Tym razem 12 uczniów z p. Asią i p. Beatą dotarła na Kopę  . Po drodze porównywaliśmy trasę z jesieni i okazało się, że leśnicy walcząc ze szkodnikami wycięli sporą część lasu. Przy okazji powstały nowe przeszkody naturalne do pokonania. W schronisku byliśmy pierwszą grupą w tym dniu. Powrót z Kopy do Jarnołtówka odbywał się już czasami  w promykach słońca, a do tego mijaliśmy się z wieloma grupami wchodzącymi na szczyt. Okazało się, że wiele osób miało pomysł na górskie wędrówki przed długim weekendem. Było zdrowo, wesoło i turystycznie. Była to też nasza ostatnia wspólna wycieczka z Michałem, który od nas odszedł na zawsze… Michał będziemy o Tobie zawsze pamiętać i dla Ciebie będziemy dalej zdobywać Kopę Biskupią.

Mityng pływacki

Mityng Pływacki , Strzelce Opolskie 17.05.2016
Fabian Szymaniec I, II
Marcin Malec III, IV
Tomasz Jurecki III, III
Aleksandra Klisz II, III
Damian Tyloch II, II
Adam Bątkiewicz III, III
Mateusz Pałka III, IV
Dominik Wilczek I, II
trener: Beata Rogóż- Bogucka, Alicja Wyszyńska

Szkolny MATP

Szkolny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej 27.04.2016
27 kwietnia w sali gimnastycznej przy ul. Książąt Opolskich odbył się IX Szkolny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej. Wzięło w nim udział 55 uczniów, którzy z różnych przyczyn związanych z niepełnosprawnością nie mogą uczestniczyć w zawodach sportowych, ale mogą popisać się swoimi umiejętnościami ruchowymi wykonując ćwiczenia na poszczególnych stacjach. Uczestnicy IX Dnia Treningowego przez dwie godziny zaliczali takie konkurencje jak: rzuty do celu, strzały na bramkę, zbieranie przedmiotów, toczenie piłki, pokonanie toru przeszkód, wykonanie zestawu ćwiczeń na materacu, przejście przez tunel, pokonanie ławeczki gimnastycznej w leżeniu na brzuchu, przejście po ławeczce-równoważni i trafianie paletką w podwieszoną piłeczkę. Wolontariuszami w tym roku byli uczniowie naszej szkoły, którzy pomagali swoim kolegom poprawnie wykonać ćwiczenia na poszczególnych stacjach. Wszyscy uczestnicy, którzy oddali swoje karty uczestnictwa z zaliczonymi konkurencjami otrzymali medale z rąk dyrekcji naszej szkoły.
Organizator: Beata Rogóż-Bogucka, Joanna Bek, Alicja Wyszyńska

Turniej badmintona

Opolski Turniej Badmintona, Leśnica 21.04.2016
Sabina Szymaniec – II m-ce
Katarzyna Biskup – I m-ce
Barbara Fierek – I m-ce
Anna Grzebyta – III m-ce
Fabian Szymaniec – III m-ce 
Adrian Nimpsz – IV m-ce
Marcin Papadopulos – III m-ce
Michał Stawczyk – IV m-ce
Daniel Przybyła – II m-ce
Miłosz Krzysztofowicz – III m-ce
Patryk Rudnik – II m-ce
Marcin Malec – I m-ce
Dawid Nieznalski – I m-ce
Trener: Alicja Wyszyńska, Beata Rogóż-Bogucka

Mityng gimnastyczny

Opolski Mityng Gimnastyczny, Nysa 13.04.2016
W zawodach gimnastycznych nasi uczniowie startowali w różnych konkurencjach tj. skoki, ćwiczenia wolne, ćw. na drążku, równoważni i zajęli następujące miejsca:
Tomasz Jurecki – III, III, III m-ce
Sabina Szymaniec – I, II, III, IV m-ce
Paulina Pankiewicz – I, II, III, III m-ce
Wiktoria Kaczmarek – I, III, III, III m-ce
Wioletta Jończyk – I, II, II, III m-ce
Vanessa Strzys – II, II, III, III m-ce
Nikola Bronder – II, II, II, III m-ce
Piotr Stelmach – I, I, III, III m-ce
Alina Sitarz – II, III, III, III m-ce
 
Trener: Beata Rogóż-Bogucka, Joanna Bek

Tenis stołowy-Głubczyce

 
 Opolski Turniej Tenisa Stołowego, Głubczyce 6.04.2016

 

Katarzyna Biskup – II m-ce
Anna Grzebyta – II m-ce
Fabian Szymaniec – II m-ce
Adrian Nimpsz – II m-ce
trener Joanna Bek