20 marca klasy 5a i 7b odwiedziły ciekawe miejsce. W Paczkowie znajduje się szczególne muzeum.   Misją znajdującego się tam Metamuzeum Motoryzacji jest popularyzacja kultury technicznej i propagowanie wiedzy użytecznej. Mieści się ono w odrestaurowanej, zabytkowej stodole, gdzie w dwóch salach umieszczono ponad 30 stanowisk z interaktywnymi doświadczeniami. Uczniowie bawiąc się doświadczeniami mogli dotknąć zagadnień z  fizyki i techniki, a w rezultacie rozbudzić swoją ciekawość poznawania i odkrywania.  Sprawdzili jak działają silnik i  system ABS, poznali siły, jakie oddziałują na auto podczas zakrętu oraz przyjrzeli się, jak zachowują się pojazdy podczas zderzenia. Otoczeniem dla doświadczeń jest kolekcja zabytkowych aut i motocykli. Jest to dodatkowy atut tego miejsca szczególnie inspirujący chłopców.W muzeum obejrzeliśmy zbiór dawnych pojazdów: samochodów, motocykli i motorowerów m.in. klasyczne fordy, mercedesy, modele porsche i ferrari.

Była to wspaniała lekcja fizyki i historii motoryzacji. Warto było tam być!