Wycieczka na Górę Świętej Anny

W dniu 19.10.2021 r. uczniowie klas III A i II B  wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę na Górę Świętej Anny. Zwiedziliśmy Bazylikę Św. Anny, a potem skierowaliśmy się w stronę Groty Lurdzkiej i ołtarza, z którego odprawił mszę Papież Jan Paweł II. Chwila odpoczynku obok pomnika Jana Pawła II i kolejne ważne miejsce – Pomnik Czynu Powstańczego, przy którym zapaliliśmy znicz. Ładna pogoda, złota polska jesień umilała wędrówkę i sprawiła, że mieliśmy udany dzień.

Napisała Gosia z kl. III A

Wycieczka do Krakowa

20 października uczniowie klasy VIa, VIIa, VIIe oraz 3E SPdP wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Krakowa. Dawna stolica Polski przywitała uczestników złotą, polską jesienią. Zwiedzanie zapoczątkowała wizyta w Zamku Wawelskim oraz w pobliskiej katedrze. Największą atrakcją okazał się spacer wzdłuż Wisły, który zakończył się spotkaniem ze Smokiem Wawelskim. Zwiedzając rynek krakowski oraz Sukiennice uczniowie zakupili pamiątki dla swoich bliskich. 
Wycieczka zapewne na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu. 
 

 

„Suchy Bór – las jesienią”

W dniu 12.10.2021 uczniowie klas IVb i IVf razem z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do lasu w Suchym Borze. Uczniowie obserwowali las jesienią. Poznawali  przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dowiedzieli się po co chodzimy do lasu i czego w lesie robić nie wolno.  Zgromadzili dary lasu, które po powrocie do szkoły umieścili w klasowym kąciku przyrodniczym. Wędrówki po leśnych ścieżkach sprawiły wszystkim wiele radości. Uczestnicy zainspirowani wiadomościami o środowisku leśnym i jego znaczeniu dla człowieka stali się „małymi strażnikami przyrody”.

„Dębska Kuźnia - Ogród Bajek

W dniu 07.10.2021 uczniowie klas IVb i IVf razem z wychowawcami odwiedzili Ogród Bajek w Dębskiej Kuźni. W pięknym ogrodzie poznawali fragmenty polskich bajek oraz podziwiali figury ich głównych bohaterów. W otoczeniu pól i lasów na chwilę przenieśli się do bajkowego świata, w którym oprócz spotkania z krasnoludkami, Babą Jagą i dziadkiem co zasadził rzepkę w ogrodzie, podziwiali rośliny oraz aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Lodziarni Gustoria. Lody i ciastka smakowały wybornie. Pełni wrażeń i w miłej atmosferze wracaliśmy do szkoły.

Dzień Edukacji Narodowej

W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej młodzież naszej szkoły przygotowała dla swoich nauczycieli życzenia, które przedstawiła w krótkim programie artystycznym. Na koniec każdy nauczyciel i pracownik administracji i obsługi otrzymał od uczniów skromny upominek.  

 

Nasza wyprawa do ZOO

Pierwszego października nasza klasa  III D SPDP wybrała się do Zoo. Chcieliśmy zobaczyć lwy Atosa i Portosa i tygrysa. Odnieśliśmy sukces, ponieważ pogoda nam dopisała, a lwy  się pięknie prezentowały. Widzieliśmy z bliska różne zwierzęta: wilka, panterę śnieżną, hipopotamy karłowate, surykatki, łosie, egzotyczne kolorowe ptaki, flamingi, pelikany, strusie, wielbłądy, osły, żółwie, serwale, żyrafy. Spędziliśmy fajnie i ciekawie czas. Bardzo nam się podobało. :) :)  Zachęcamy naszych kolegów i koleżanki, by wybrali się do ZOO teraz jesienią, jest kolorowo i spokojnie.
 
Mata Żymańczyk

Wycieczka do Elektrowni Opole

W dniu 08.10.2021 r. uczniowie klas III C, III A i I A wraz z wychowawcami odwiedzili elektrownię. Dowiedzieliśmy się jak powstaje prąd. Następnie udaliśmy się do lasu na miły i przyjemny spacer. Zebraliśmy kilka grzybów i sporo kolorowych liści. Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy drewniany kościół św. Anny w Opolu – Czarnowąsach.

Napisała Gosia z kl. III A

Wycieczka do Parku Miniatur

W dniu 4 października 2021 r. uczniowie klas III A, II B i I A wraz z wychowawcami odwiedzili Park Miniatur w Olszowej. W pięknym ogrodzie podziwiali miniatury znanych na świecie kościołów. Był czas na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie pokonywali przeszkody, grali w kręgle, hokeja na trawie, labirynt.  A zobaczyć siebie w krzywym lustrze … było sporo śmiechów. Piękna pogoda umilała spacer.

Napisała Gosia z kl. III A pdp

Wybory do Samorządu Szkolnego

W dniu 29 września 2021 r. uczniowie uczęszczający do szkoły przy ulicy Książąt Opolskich mieli okazję wybierać spośród swoich kolegów,  kandydatów do Samorządu Szkolnego. Spośród 6 kandydatów największą ilość punktów otrzymały dwie osoby. Przewodniczącym Samorządu Szkolnego został uczeń kasy VIII a - Michał, zaś jego pierwszym zastępcą uczennica klasy III d PdP - Natalia. Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu udanych inicjatyw w naszej szkole!

 

Wizyta w Straży Pożarnej

28 września uczniowie klas drugich, 8d i trzecich SPDP wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Budowlanych. Strażacy z uśmiechem na ustach opowiedzieli o swojej pracy. Uczniowie mieli okazje zobaczyć jak strażak przygotowuje się do akcji gaśniczej zakładając bardzo ciężki strój. Mieliśmy szanse obejrzeć wóz strażacki z jego wyposażeniem oraz sprzęty, które wykorzystuje się podczas akcji ratowniczej. Widzieliśmy również prawdziwy zjazd na rurze, który zrobił na nas duże wrażenie. Na zakończenie wizyty strażacy przygotowali stanowisko do lania wodą ze strażackiego węża i każdy uczeń mógł spróbować swoich sił. 

Dziękujemy strażakom i życzymy samych sukcesów w tak ciężkiej i ważnej pracy.

Anna Dobrowolska-Wróbel

"Park Miniatur - Olszowa"

W dniu 21.09.2021 uczniowie klas IVb i IVf razem z wychowawcami odwiedzili Park Miniatur w Olszowej. W pięknym ogrodzie podziwiali miniatury najbardziej znanych obiektów na świecie. Oprócz ciekawej lekcji historii aktywnie spędzili czas na świeżym powietrzu. Pokonywali przeszkody, grali w kręgle, hokeja na trawie, a krzywe zwierciadła pozwoliły zobaczyć siebie z innej perspektywy. Śmiechu nie było końca. Ciepłe promyki wrześniowego słońca umilały spacer pośród pięknej roślinności.  Pełni wrażeń i w miłej atmosferze wracaliśmy do szkoły.

"Odrzańska Odyseja"

MUZEUM ODRY – to trzy zabytkowe jednostki żeglugi śródlądowej: Holownik Parowy „Nadbor”; Dźwig Pływający „Wróblin” i barka „IRENA”.
W terminie: 19-28 września Muzeum Odry odbywa rejs „Płyń Rzekami, Kanałami”: od Wrocławia, przez Brzeg; Krapkowice; Kędzierzyn- Koźle i Racibórz.      W porcie każdego z miast załoga statku umożliwia wejście na pokład, organizuje warsztaty, festyny i zajęcia edukacyjne.
22 września uczniowie z klasy 7 d: Szymon, Adrian i Martin uczestniczyli w zajęciach na barce rzecznej „IRENA’’- prowadzonych przez członków Fundacji „Otwartego Muzeum Techniki – Muzeum Odry”, z siedzibą we Wrocławiu. Obejrzeli wystawy: „Zabytki Odrzańskiej Drogi Wodnej”; „Statki i Ludzie- Żegluga Towarowa na Odrze”. Podczas warsztatów na lekcji muzealnej uczyli się nazw i zastosowania praktycznego sprzętów i urządzeń. Poznawali codzienne zajęcia załogi na statku. 
Barka jest domem dla załogi; szkołą, muzeum i galerią na wodzie dla zwiedzających. Uczniowie opuścili pokład w miłym, radosnym nastroju, pełni wrażeń. 
Pożegnali załogę okrzykiem: AHOJ, PRZYGODO!
Dla zainteresowanych: www.fomat.pl; Facebook -strona: Fundacja Otwartego Muzeum Techniki. Muzeum Odry; Wrocław, Wybrzeże Wyspiańskiego 27.