Przed nami wakacje - czas beztroskiego wypoczynku, aktywności na świeżym powietrzu, odkrywania swych zainteresowań, pasji, zdobywania umiejętności sportowych, zwiedzania miejsc, w których jeszcze nie byliśmy. Podczas wakacji nie możemy jednak zapomnieć o bezpieczeństwie, dlatego 21 czerwca gościliśmy w szkole przy ul. Bytnara ''Rudego” przedstawiciela Straży Miejskiej. O bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu nasz gość rozmawiał z całą społecznością szkolną, opowiadał zasadach zachowania nad wodą, w górach, w lasach i w miastach, omawiał zagrożenia i możliwości ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Uczulał na zagrożenia związane z kontaktami z osobami nieznajomymi przez media społecznościowe i bezpośrednio, gdy zastajemy sami w domu.

Ważnym elementem spotkania było również przypomnienie o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W ten sposób funkcjonariusz Straży Miejskiej starał się uświadomić dzieciom i młodzieży, że przestrzeganie określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych niespodzianek.

Na zakończenie poinformował, że można korzystać z aplikacjach internetowych, służących poprawie bezpieczeństwa, takich jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”.

Pedagog szkolny