29 kwietnia 2022 roku uczniowie wszystkich klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz klasy VIII b spotkali się w sali gimnastycznej szkoły przy ulicy Bytnara „Rudego” 7.

Podczas tego ważnego dla wszystkich uczestników zebrania, omówione zostały kwestie związane z obchodami świąt majowych. Zebrani obejrzeli bardzo ciekawy film edukacyjny przybliżający historię Polski oraz wiele ciekawostek na temat obchodów świąt narodowych. Uczniowie musieli zmierzyć się również z szeregiem zadań, między innymi quizem wiedzy o Polsce, z którym doskonale sobie poradzili. Potem były zagadki kulinarne kuchni polskiej, czyli jakich składników potrzebujemy, aby przygotować polskie przysmaki, takie jak na przykład bigos staropolski czy pierogi. Uczniowie wykonali także biało - czerwone kokardy narodowe. Była również okazja do posłuchania i zaśpiewania polskich pieśni, takich jak, np. „Witaj majowa jutrzenko”. Na koniec wszyscy zebrani zatańczyli Poloneza. To był wspaniały wstęp do obchodów jakże ważnych dla wszystkich Polaków świąt majowych.