Hymn do miłości Ojczyzny

 Ignacy Krasicki

Święta miłości kochanej ojczyzny,
Czują cię tylko umysły poczciwe!
Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe.
Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny,
Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe.
Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać!

25 kwietnia miały miejsce obchody Świąt Majowych w szkole. Celem wydarzenia było przypomnienie uczniom znaczenia trzech świąt majowych: 1,2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. O tym, skąd się wzięły, dlaczego świętujemy i komu je zawdzięczamy uczniowie dowiedzieli się z prezentacji, która zawierała przystępnie podane informacje na temat Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja. Uczniom ZET oraz PDP dodatkowo zaproponowano zajęcia warsztatowe, zaś uczniom PSP uświadomiono doniosłą rolę Konstytucji 3 Maja poprzez inscenizację z udziałem nauczycieli, w której wykorzystano fragmenty Konstytucji 3 Maja oraz ułożono „żywy obraz” – kompozycję z postaciami historycznymi wzorowany obrazem Jana Matejki Konstytucja 3 Maja 1791 roku.