W czwartek 16 września na boiskach Centrum Sportu w Opolu odbyła się V edycja turnieju Toga Cup. Turniej zorganizowany został przez Opolską Fundację Działajmy Razem. W zawodach udział wzięło 14 placówek, które występowały pod nazwą państw, które uczestniczyły w tegorocznych Mistrzostwach Europy. Zespół Szkół Specjalnych w Opolu reprezentował Danię, a zmierzył się z drużynami Chorwacji, Czech oraz Francji. Mecze stały na wysokim poziomie sportowym, liczyła się gra a przede wszystkim dobra zabawa. Zmaganiom przyglądał się były trener reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek, który dopingował wszystkim uczestnikom zawodów. Na koniec turnieju każda drużyna otrzymała pamiątkowy puchar oraz drobne upominki. Nie zabrakło oczywiście wspólnych zdjęć.
Zespół Szkół Specjalnych w Opolu reprezentowali: Mateusz Grabowski, Kacper Lasko, Adrian Oleśków, Michał Opas, Daniel Przybyła, Małgorzata Kapusta, Marcin Papadopulos, Grzegorz Kwiek, Jakub Wojtkowski