13 września 2021r. w budynkach obu szkół odbyły się spotkania z pracownikami Straży Miejskiej. Uczniowie klas młodszych mieli okazję praktycznie utrwalać zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. W tym celu nasi goście ustawili sygnalizator świetlny, rozłożyli przejście dla pieszych, ustawili znaki drogowe, co okazało się świetną formą ćwiczeń i sprawiło wiele radości uczniom. Powtórzono także zasady zachowania na wycieczkach szkolnych i każdy otrzymał odblaskową zawieszkę do plecaka szkolnego.

Uczniowie klas starszych z zainteresowaniem uczestniczyli w pogadance na temat bezpiecznego korzystania z internetu, utrwalili zasady bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym poruszając się rowerem czy pieszo. Powtórzyli numery alarmowe, wzywanie pomocy, rozmawiali na temat czujności w kontaktach z nieznajomymi oraz podczas samodzielnego pobytu w domu. Aktywnie włączyli się w pogadankę, gdyż o ostrożności, bezpieczeństwie i zachowaniach w nowych sytuacjach, często uczą się na lekcjach, wyjściach i wycieczkach szkolnych. Jednak w ostatnim roku sytuacja nie sprzyjała organizacji zbyt wielu wyjazdów, więc warto było powtórzyć i utrwalić właściwe zachowania społeczne. Dziękujemy za zaangażowanie naszym gościom!

 

Pedagog szkolny

Monika Bilik