VIII WIOSENNY KONKURS PIOSENKI

Po raz ósmy w naszej Szkole odbył się Wiosenny Konkurs Piosenki organizowany przez świetlicę szkolną. Ponieważ zgłosiło się wielu uczestników występ został zorganizowany w sali sportowej ZSS w Opolu na ul. Książąt Opolskich 21.

Przedstawiamy uczestników konkursu:

  1. Klasa VI b– występ indywidualny - Zuzanna Duda w piosence „Być kobietą”

Przygotowanie - wychowawca Agnieszka Bula

  1. Klasa  VII c i VIII c- występ grupowy w piosence „Chłopiec z gitarą”

Przygotowanie - wychowawca Katarzyna Janowska

  1. Klasa VII b I VIII a– występ grupowy w piosence „”Nie bądź taki szybki Bill”

Przygotowanie - wychowawca Sabina Polok – Klimek i Łucja Baron Świerc

4.    Klasa  VIII d – występ grupowy w piosence „Pieniążki kto ma””

       Przygotowanie - wychowawca Grażyna Malina

5.    IV a , V a i VII a występ grupowy w piosence „Serduszko puka”

       przygotowanie Olga Berdechowska

6.    I B i I B SPdP – występ grupowy w piosence „Rudy rydz”

       Przygotowanie - wychowawca Joanna Czerska-Kuryłowicz

7.    II B SPdP występ grupowy w piosence „Tak bardzo się starałem”

       przygotowanie Ireneusz Małko

W tym roku gośćmi naszego konkursu byli uczniowie klasy  IV c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 21 w Opolu, którzy wystąpili z piosenką „Wszystko kwitnie wkoło” oraz zaprezentowali układ taneczny „Crazy frog”.

Wszyscy uczniowie wykazali wielkie zaangażowanie podczas koncertu, pojawiły się piękne stroje i wspaniała choreografia ze sporą dawką humoru. Każdy artysta otrzymał wielkie brawa od publiczności, która świetnie się bawiła. Na koniec zostali wybrani zwycięzcykonkursu:

I miejsce        klasa II B SPdP

II miejsce       klasa  VII b I VIII a

III miejsce      klasa I A i I B SPdP

Dziękujemy za wspaniałe występy i zaangażowanie wszystkich klas

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

31 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami spotkali się w kościele pod wezwaniem Św. Sebastiana na nabożeństwie Drogi Krzyżówej. Każda klasa odczytała rozważania przy poszczegółnych stacjach. Nabożeństwo prowadził diakon Paweł odbywający praktykę diakońską przy Katedrze Opolskiej. W kilku słowach przedstawił tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. 

Wielkanocne warsztaty w duchu upcyklingu

Dnia 22.03.2023 roku uczniowie z klas: VIIa, VIIb oraz VIIIa wraz opiekunami udali się do Pracowni Muchy Odpaduchy mieszczącej się w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu na wielkanocne warsztaty w duchu upcyklingu.

Głównym zadaniem pracowni  jest realizacja zajęć kształtujących postawy proekologiczne wśród młodych mieszkańców Opola.

Podczas warsztatów uczniowie uczyli się wykonywać świąteczne dekoracje z przedmiotów powszechnie uważanych za odpady. Zrobili pisanki przestrzenne z pomalowanych gazet oraz techniką decoupage. Podczas spotkania nie zabrakło również treści teoretycznych, dotyczących codziennych działań wpływających na środowisko przyrodnicze (redukowanie powstawania odpadów oraz właściwa ich segregacja i utylizacja).

Pierwszy Dzień Wiosny w PDP

Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas PDP i 8b spędzili aktywnie. Pieczona kiełbasa z dodatkiem różnych warzyw była fajnym pomysłem na wspólne śniadanie. Następnie wszyscy zajęliśmy się pracą w ogrodzie. W planach mieliśmy sprzątanie tarasu, grabienie, sadzenie bratków i zawieszenie w naszym ogrodzie budki lęgowej dla sikorek, zrobionej przez naszych kolegów. Pogoda była słoneczna i spędziliśmy razem miło czas. Na koniec świetnie bawiliśmy się podczas rozwiązywania zagadek i rebusów. To był bardzo udany dzień.

Napisały: Małgorzata z klasy IIID i Ilona z IIC

Powitanie wiosny w bibliotece

20 marca klasy IV b, VI b i VI c uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w MBP nr 17. Po zajęciach czytelniczych wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pt. " Drzewa w kolejnych porach roku". Uczniowie wykonali drzewa z surowców wtórnych. Kolejne zajęcia odbędą się w kwietniu.

Wielkanocne warsztaty z Muchą Odpaduchą

23 marca  klasy: IV b, VI b i VI c uczestniczyły w twórczych warsztatach w Pracowni Muchy Odpaduchy, które odbyły się w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Podczas warsztatów tworzyliśmy pisanki na wiele sposobów. Ozdabialiśmy wycięte z kartonu oraz tkanin jajka. Malowaliśmy je, oklejaliśmy serwetkami; materiałowe wypełnialiśmy kawałkami tkaniny. Wszystko odbywało się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy uczestnik zabrał ze sobą wykonane pisanki. Świąteczna ozdoba - cudna.

Innowacja pedagogiczna „Arte - sensoryka dla dzieci ze specyficznymi trudnościami”

Podczas lutowych zajęć plastyczno-sensorycznych uczniowie z klas 1b, 3b, 4b i 6b szkoły podstawowej wykorzystali materiały plastyczne i spożywcze oraz różne techniki plastyczne. Mieli okazję do kontaktu z różnorodnymi doznaniami dotykowymi, wzrokowymi oraz węchowymi. Spotkania plastyczne po raz kolejny sprawiły podopiecznym wiele radości. Powstało wiele spontanicznych prac malarskich za pomocą lodowych oraz solnych farb.

Powitanie wiosny

Z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą i opiekunem przygotowali apel. Uczniowie rozwiązywali zagadki, śpiewali i tańczyli. Pożegnali też Marzannę symbolizującą  zimę, którą przygotowała klasa Ia.  Spotkali się też z Panią Wiosną. Podczas apelu wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie pt. „Portret Pani Wiosny”.  Prace zdobią korytarze szkoły. Dołączamy fotorelację z imprezy, a także zdjęcia pięknych portretów Pani Wiosny.

Szkolny Turniej w Bocce

Uczniowie szkoły podstawowej i pdp mieli okazję wykazać się umiejętnościami rzutnymi, celnością podczas Szkolnego Turnieju w Bocce, który odbył się w sali gimnastycznej ZSS przy ul. Bytnara Rudego. Gry wzbudzały wiele emocji a oto nasi zwycięscy:
 

Szkoła Podstawowa
Grupa I
Kinga Lukasczyk, Jakub Idzi -  I m
Szymon Palacz – II m
Dawid Stotko – III m
Grupa II
Marcin Władyga – I m
Filip Elias, Paweł Przybyła – II m

Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Teresa Żurard I m
Małgorzata Kapusta – II m
Jakub Wojtkowski – III m
Marcin Białek – IV m
Alan Sobocki, Szymon Orzech – V m

 

Pokaz fryzjerstwa

10.03.2023r. klasa IVc i Vc uczestniczyła w pokazie fryzjerstwa w salonie "Magic Time". Podczas zajęć uczniowie mogli poznać tajniki technik fryzjerstwa, narzędzia fryzjerskie, a także wziąść czynny udział w warsztatach. W trakcie zajęć Nasi uczniowie skorzystali z usług proponowanych przez profesjonalistów. Podczas pokazu zostały zrobione nowe fryzury Naszym uczniom, natomiast podczas zajęć praktycznych mogliśmy wykonywać czynności związane z pracą fryzjera. Mieliśmy okazję umyć i wysuszyć włosy, a także ułożyć nową fryzurę. Bardzo dziekujemy właścicielką salonu "Magic Time" pani Joannie i Paulinie za wspaniale przygatowanie warsztaty.

Wycieczka nad Jezioro Turawskie

13 marca klasy I c i IV b odbyły wycieczkę nad Jezioro Turawskie w poszukiwaniu pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Odbyliśmy spacer wzdłuż Jeziora Dużego oraz wędrowaliśmy po leśnych ścieżkach co znacznie wzmocniło naszą kondycję fizyczną i dało możliwość obserwacji budzącej się do życia przyrody.
 

 

Wystawa Zdzisława Moryty

Dzisiejsze spotkanie w galerii to spotkanie z grafiką. Nasz opolski artysta, pan Zdzisław Moryto malował obrazy, ale nas zainteresowała inna uprawiana przez niego dziedzina sztuki - grafika. W galerii można zobaczyć podstawowe narzędzia artysty-grafika /wałki do farby, matryce, prasę drukarską/ i efekt jego mozolnej pracy - "odbitki" czyli grafiki. Może ktoś zechce odwiedzić galerię i zobaczyć ileż to tysięcy kreseczek i linii, i kropeczek musiał wykonać artysta, aby powstał oglądany przez nas obraz. 
klasa IC, III A PDP