Powitanie wiosny w bibliotece

20 marca klasy IV b, VI b i VI c uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych w MBP nr 17. Po zajęciach czytelniczych wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pt. " Drzewa w kolejnych porach roku". Uczniowie wykonali drzewa z surowców wtórnych. Kolejne zajęcia odbędą się w kwietniu.

Wielkanocne warsztaty z Muchą Odpaduchą

23 marca  klasy: IV b, VI b i VI c uczestniczyły w twórczych warsztatach w Pracowni Muchy Odpaduchy, które odbyły się w Miejskim Centrum Wspomagania Edukacji w Opolu. Podczas warsztatów tworzyliśmy pisanki na wiele sposobów. Ozdabialiśmy wycięte z kartonu oraz tkanin jajka. Malowaliśmy je, oklejaliśmy serwetkami; materiałowe wypełnialiśmy kawałkami tkaniny. Wszystko odbywało się w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Każdy uczestnik zabrał ze sobą wykonane pisanki. Świąteczna ozdoba - cudna.

Innowacja pedagogiczna „Arte - sensoryka dla dzieci ze specyficznymi trudnościami”

Podczas lutowych zajęć plastyczno-sensorycznych uczniowie z klas 1b, 3b, 4b i 6b szkoły podstawowej wykorzystali materiały plastyczne i spożywcze oraz różne techniki plastyczne. Mieli okazję do kontaktu z różnorodnymi doznaniami dotykowymi, wzrokowymi oraz węchowymi. Spotkania plastyczne po raz kolejny sprawiły podopiecznym wiele radości. Powstało wiele spontanicznych prac malarskich za pomocą lodowych oraz solnych farb.

Powitanie wiosny

Z okazji pierwszego dnia wiosny, uczniowie klasy Ib wraz z wychowawcą i opiekunem przygotowali apel. Uczniowie rozwiązywali zagadki, śpiewali i tańczyli. Pożegnali też Marzannę symbolizującą  zimę, którą przygotowała klasa Ia.  Spotkali się też z Panią Wiosną. Podczas apelu wręczone zostały dyplomy za udział w konkursie pt. „Portret Pani Wiosny”.  Prace zdobią korytarze szkoły. Dołączamy fotorelację z imprezy, a także zdjęcia pięknych portretów Pani Wiosny.

Szkolny Turniej w Bocce

Uczniowie szkoły podstawowej i pdp mieli okazję wykazać się umiejętnościami rzutnymi, celnością podczas Szkolnego Turnieju w Bocce, który odbył się w sali gimnastycznej ZSS przy ul. Bytnara Rudego. Gry wzbudzały wiele emocji a oto nasi zwycięscy:
 

Szkoła Podstawowa
Grupa I
Kinga Lukasczyk, Jakub Idzi -  I m
Szymon Palacz – II m
Dawid Stotko – III m
Grupa II
Marcin Władyga – I m
Filip Elias, Paweł Przybyła – II m

Szkoła Przysposabiająca do Pracy
Teresa Żurard I m
Małgorzata Kapusta – II m
Jakub Wojtkowski – III m
Marcin Białek – IV m
Alan Sobocki, Szymon Orzech – V m

 

Pokaz fryzjerstwa

10.03.2023r. klasa IVc i Vc uczestniczyła w pokazie fryzjerstwa w salonie "Magic Time". Podczas zajęć uczniowie mogli poznać tajniki technik fryzjerstwa, narzędzia fryzjerskie, a także wziąść czynny udział w warsztatach. W trakcie zajęć Nasi uczniowie skorzystali z usług proponowanych przez profesjonalistów. Podczas pokazu zostały zrobione nowe fryzury Naszym uczniom, natomiast podczas zajęć praktycznych mogliśmy wykonywać czynności związane z pracą fryzjera. Mieliśmy okazję umyć i wysuszyć włosy, a także ułożyć nową fryzurę. Bardzo dziekujemy właścicielką salonu "Magic Time" pani Joannie i Paulinie za wspaniale przygatowanie warsztaty.

Wycieczka nad Jezioro Turawskie

13 marca klasy I c i IV b odbyły wycieczkę nad Jezioro Turawskie w poszukiwaniu pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Odbyliśmy spacer wzdłuż Jeziora Dużego oraz wędrowaliśmy po leśnych ścieżkach co znacznie wzmocniło naszą kondycję fizyczną i dało możliwość obserwacji budzącej się do życia przyrody.
 

 

Wystawa Zdzisława Moryty

Dzisiejsze spotkanie w galerii to spotkanie z grafiką. Nasz opolski artysta, pan Zdzisław Moryto malował obrazy, ale nas zainteresowała inna uprawiana przez niego dziedzina sztuki - grafika. W galerii można zobaczyć podstawowe narzędzia artysty-grafika /wałki do farby, matryce, prasę drukarską/ i efekt jego mozolnej pracy - "odbitki" czyli grafiki. Może ktoś zechce odwiedzić galerię i zobaczyć ileż to tysięcy kreseczek i linii, i kropeczek musiał wykonać artysta, aby powstał oglądany przez nas obraz. 
klasa IC, III A PDP

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „Lubię siebie czyli budzimy zmysły”

Od stycznia 2023r. w klasach 3b, 4b, 4d i 6b szkoły podstawowej realizowana jest innowacja pod tytułem „Lubię siebie czyli budzimy zmysły”. Jej celem są działania zmierzające doaktywizacji systemu nerwowego, usprawniania ciała oraz rozładowywania napięć wywołanych stresem. Innowacja nawiązuje do terapii integracji sensorycznej oraz kinezjologii czyli gimnastyki mózgu według Paula Dennisona. Podczas wykonywania dziesięciominutowego zestawu ćwiczeń uczniowie przygotowali i budzili swoje zmysły przed zajęciami edukacyjnymi. Miały one formę aktywnej przerwy lub odpoczynku po długotrwałym wysiłku.

INNOWACJA PEDAGOGICZNA „Arte - sensoryka dla dzieci ze specyficznymi trudnościami”

Od stycznia do kwietnia 2023r. realizowana jest innowacja pedagogiczna zatytułowana „Arte - sensoryka dla dzieci ze specyficznymi trudnościami”, mająca na celu wspieranie rozwoju ucznia poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu o aktywność plastyczną.

Podczas cyklu styczniowych spotkań uczniowie z klas 1b, 3b, 4b i 6b szkoły podstawowej podejmowali działania plastyczne, które angażują jednocześnie kilka zmysłów: węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku. Dzięki różnorodnym doznaniom sensorycznym podczas aktywności twórczej, poznawali świat zapachów, faktur i kolorów.   

            Zapraszam do obejrzenia fotorelacji.

Wycieczka do Izby Regionu w Biadaczu

W dniu 26.01.2023, klasy 4e, 4d, 4f i 5d wzieły udział w wycieczce szkolnej do Izby Regionu w Biadaczu, która znaduje się przy szkole Podstawowej w Luboszycach. Po izbie i muzeum etnograficznym  oprowadzała nas nauczycielka historii Pani dr Marzena Leżak wraz z uczennicami 8 klasy: Martą, Lindą Sarą i Wiktorią.
 

Jasełka w naszej szkole

Czas Bożego Narodzenia i śpiewania kolęd  jeszcze się nie skończył, dlatego my uczniowie szkoły przy ul. Książąt Opolskich przedstawiliśmy jasełka Bożonarodzeniowe. Śpiew kolęd oraz słodkie prezenty od "dzieciątka" przyniosły wiele radości zebranym uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły. Na Nowy Rok życzymy wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, szczęścia i radości a także błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.