Świąteczny wystrój, nastrój wyczekiwania...

Jak tam Wasze przygotowania do świąt? My, w budynku przy ulicy Jana Bytnara "Rudego" jesteśmy już gotowi... Już czekamy!

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada  przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Pomysł tego święta narodził się w Stanach Zjednoczonych, a jego przesłanie jest proste „bądźmy dla siebie życzliwi”.
Co to jest życzliwość? Życzliwość to coś więcej niż bycie miłym – nie trzeba jej uczyć, wystarczy ją okazywać.Życzliwość to drobne gesty: uśmiech, spojrzenie, słuchanie, rozmowa, bycie z kimś, nawet wspólne milczenie, zrozumienie, wdzięczność, szacunek, okazanie ciepła, drobna lub większa pomoc.
 
Życzliwość to dobre myśli, dobre słowa, dobre czyny.
 
Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. 
Okazać życzliwość nie jest trudno, spójrzcie sami ……
 

Rocznica Odzyskania Niepodległości

Już nie długo 11 listopada będziemy obchodzić kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie przy ulicy Książąt Opolskich przygotowywali się do uczczenia święta. Pogłębiali swoją wiedzę historyczną  oraz wykonali szereg ciekawych plac plastycznych. Punktem kulminacyjnym była scenka ilustrująca w skrócie ten doniosły moment. 
 
„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości, nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości.”
Józef Piłsudski
 

 

   

Posłuchaj piosenek 

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” te słowa księdza Jana Twardowskiego wywołują w nas zadumę i refleksję. Miesiąc listopad poświęcony jest tym, którzy odeszli i tradycyjnie uczniowie klas wraz z nauczycielami odwiedzili groby na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. Również przedstawiciele Samorządu Szkolnego i Rady Szczepu wraz z opiekunami w piękny słoneczny dzień października odwiedzili nekropolię, aby w modlitwie i zapalając znicze uczcić pamięć zmarłych.

Wycieczka rowerowa

W Opolu pojaiwł się nowy most pieszo - rowerowy i nasi wspaniali uczniowie już go testowali :) Chcecie wiedzieć więcej? Szczegóły w prezentacji przygotowanej przez ucznia III E pdp

 files/3E/rowerowa.pdf

Życzenia dla wszystkich pracowników szkoły

W Dniu Święta Edukacji Narodowej,

wszystkiego najlepszego, zdrówka, szczęścia, radości, zapału do pracy

i dużo pieniędzy

życzą uczennice i uczniowie ZSS

przy ul. J.Bytnara „Rudego”  

 

Uczniowie nauczycielom i pracownikom szkoły

Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? Deanna Beisser

Zobacz przedstawienie 

 

 

Wybory do Samorządu Szkolnego.

W dniu 28 września 2020 r. uczniowie uczęszczający do szkoły przy ulicy Książąt Opolskich mieli okazję wybierać spośród swoich kolegów,  kandydatów do Samorządu Szkolnego. Spośród 5 kandydatów największą ilość punktów otrzymały dwie osoby. Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została uczennica kasy VIII a - Emilia, zaś jej zastępcą uczeń klasy VI a - Kacper. W tym dniu odbyły się również wybory do Rady Szczepu Nieprzetartego Szlaku. Spośród proponowanych harcerzy wybrano na drodze wyborów przewodniczącego -  druha Szymona i dwóch zastępców druha Mateusza i druha Kacpra. Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu udanych inicjatyw w naszej szkole!
 

Poznajemy nasze miasto

30 wrzesień

Nasze miasto ciągle się zmienia. Klasa II A razem z klasą III C pojechały na wyspę Bolko. Spacerowaliśmy  w Parku 800 – lecia miasta Opole, oglądaliśmy różne rośliny. Najpiękniej wyglądały ozdobne trawy. Dotarliśmy do niedawno otwartego mostu im. Joachima Halupczoka. Ten most służy rowerzystom i pieszym w drodze na wyspę Bolko.

7 październik

I znowu wybraliśmy się na wyspę Bolko. Tym razem uczniowie klas: II A, II C, III C i III F odwiedzili ZOO. Oglądaliśmy różne zwierzęta. Dopisała nam bardzo ładna pogoda i wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni. A najbardziej rozbawiły nas uchatki.

Napisała Gosia z klasy IIA

 

 

 

Galeria sztuki Współczesnej – Salon Jesienny

Sezon w galerii rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy pt.„Jesienny salon”. Oglądaliśmy obrazy i rzeźby. A podczas warsztatów robiliśmy fantazyjne nakrycia głowy. W ten sposób powstały fantazyjne czapki i kapelusze ozdobione piórami, wstążkami, tasiemkami. Robiliśmy wspólnie zdjęcia, które możecie  też zobaczyć. Zapraszamy.

Porządkujemy tereny zielone

Nowy rok szkolny klasa III D SPdP rozpoczęła pracą na rzecz szkoły. Porządkowaliśmy tereny zielone oraz przycinaliśmy szkolny żywopłot. Posadziliśmy również wrzosy, które zakupiliśmy w sklepie OBI. Była to doskonała praktyka ogrodnicza. Doskonaliliśmy technikę posługiwania się sekatorem oraz narzędziami ogrodniczymi.

Koronawirus-warsztaty prozdrowotne

Pandemia koronawirusa uczy nas, jak wielką wagę należy przykładać do higieny, czystości oraz dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku. W związku z zaistniałą sytuacją w dniu 03.09.2020 roku w świetlicy przy ulicy Jana Bytnara "Rudego" 7, odbyły się warsztaty prozdrowotne, podczas których nasi uczniowie uczyli się, jak radzić sobie 
w czasie epidemii  i zadbać o zdrowie swoje oraz innych.