Konkurs recytatorski

15 czerwca 2021 r. odbył się XV Szkolny Konkurs Recytatorski „Słowem Malowane – O rodzinie opowieści”. Tegoroczna edycja, ze względu na trwającą epidemię COVID -19, odbyła się w formule online. Komisja konkursowa w składzie: Panie -  Małgorzata Sołtys, Lilla Napieraj i Agata Gamroth oceniała 17 uczestników konkursu na podstawie przesłanych filmów z nagranymi  recytacjami wierszy.
Laureatami XV Szkolnego Konkursu  zostali:
 
Uczniowie klas I – III 
I miejsce – Marta Olszewska
II miejsce – Viktoria Suchańska
III miejsce – Jakub Uliński
 
Uczniowie klas IV – VIII
I miejsce – Wiktoria Zarusińska
II miejsce – Kinga Lukasczyk
III miejsce – Anna Sasin
 
Uczniowie klas I – III SPdP
I miejsce – Paulina Jagusch
II miejsce – Szymon Szymoński
III miejsce – Małgorzata Kapusta
 
Wyróżnienie za osobowość - biały wiersz własnego autorstwa -  otrzymała Teresa Żurad. 
Nagrody dla wszystkich uczestników Konkursu ufundowała Rada Rodziców przy ZSS w Opolu.
 
Pomimo innej niż zwykle formy konkursu, nauczyciele i tym razem przygotowali część artystyczną -online, będącą niespodzianką dla publiczności. 
W części artystycznej wykorzystano wiersze: Doroty Gellner „Brat” i Heleny Bechlerowej „Miś na huśtawce” oraz piosenki: „Co powie tata”, „Wszystkie dzieci nasze są” i „A ja wolę moją mamę”.

Pożegnanie uczniów SPdP

  

Bezpieczne wakacje

W roku szkolnym 2020/2021 dzieci z świetlicy szkolnej przy ulicy Jana Bytnara Rudego 7, przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji „wymiany pocztówkowej”. Ideą programu jest propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji. Po raz drugi w roku szkolnym wymieniliśmy się listami z Przedszkolem Publicznym nr 61 w Czarnowąsach, tematem przewodnim tym razem były- „Bezpieczne wakacje”. Uczniowie waz z wychowawcami świetlicy przygotowali dla przedszkolaków regulaminy bezpiecznego spędzania wakacji, dodatkowo otrzymali od nas kwiatka z pozdrowieniami. My z kolei dostaliśmy m.in. 20 zadań do zrobienia podczas wakacji. Celem było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez uczniów naszej szkoły. 

 

W Grodźcu

 17 czerwca uczniowie klasy III b i I A Pdp wybrali się na wycieczkę do kompleksu wypoczynkowego w Grodźcu. Obiekt położony jest na Opolszczyźnie, niedaleko Ozimka, wśród malowniczych lasów. Nasza wycieczka, ze względu na typowo letnią pogodę, miała charakter rekreacyjny. Miło spędziliśmy  czas  na plaży przy kąpielisku oraz we wspaniałych humorach chłodziliśmy się pod fontannami w małym basenie. Podczas tego wyjazdu poczuliśmy, że wakacje są tuż, tuż…

Wycieczka do Przysieczy

7 czerwca uczniowie klasy III b i I A pdp wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Przysieczy. Wycieczkę rozpoczęliśmy od kondycyjnego spaceru po okolicy. Uczniowie pokonywali naturalne przeszkody w terenie, dzielnie maszerując wokół stawu. Następnie udaliśmy się do szkółki roślin doniczkowych gdzie holowane są sadzonki roślin ozdobnych: azali i wrzosów. Tam dowiedzieliśmy się w jaki sposób przygotowuje się roślinki. W drugiej części wycieczki udaliśmy się do gospodarstwa gdzie wspólnie z właścicielami przygotowaliśmy poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla.

Wycieczka absolwentów do Głuchołaz

Dzięki poprawie sytuacji epidemiologicznej w kraju, ubiegłoroczni oraz obecni absolwenci mogli wyjechać na planowaną już rok wcześniej wycieczkę do Głuchołaz. Aktywnie spędzili czas w przepięknym parku zdrojowym. Zasadniczą część wycieczki stanowił marsz kondycyjny z pokonywaniem naturalnych przeszkód w terenie oraz ćwiczenia na siłowni plenerowej. Duże wrażenie wywarły na uczestnikach wycieczki pięknie kwitnące wielokolorowe okazy magnolii i azalii. Ciekawą atrakcją okazał się rzadko spotykany „huśtany most”. W jedynym na świecie „ Mieście Orderu Uśmiechu” odwiedziliśmy również Skwer Kawalerów Orderu Uśmiechu. Nagrodą za trudy były wspaniałe rzemieślnicze lody.

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Państwo, Rodzice Uczniów, Nauczyciele oraz Pracownicy Administracji i Obsługi,
Drodzy Uczniowie!
 
Za nami dziesięć miesięcy nauki i pracy w niezwykle niekorzystnych dla Nas warunkach, w stanie permanentnego zagrożenia epidemicznego. Mimo tak niekorzystnych warunków, przez cały ten okres, organizowaliśmy naukę w trybie stacjonarnym. Nauczyciele nie zawiedli, z pełnym oddaniem, z narażeniem swojego zdrowia uczyli, organizowali  uroczystości szkolne, wewnętrzne konkursy. Uczniowie codziennie korzystali z naszego autobusu szkolnego, wyjeżdżali na wycieczki. Dla wszystkich petentów dostępny był każdego dnia sekretariat szkoły, dyrekcja szkoły, dla pracowników dział księgowości i kadr. Pracownicy obsługi podołali zwiększonemu zakresowi obowiązków, dbali o bezpieczeństwo higieniczne szkoły. Nasza służba medyczna znakomicie poradziła sobie z dodatkowym wyzwaniem związanym z zagrożeniem epidemicznym. Znakomicie układała nam się współpraca z zarządem Rady Rodziców. Uzyskaliśmy ogromne wsparcie Miasta Opola, które zabezpieczało materiały i środki podnoszące nasze bezpieczeństwo. Przez gminy zorganizowany był bezpieczny dowóz uczniów do szkoły.
 
Nie obyło się bez czasowego wyłączania z nauki stacjonarnej  poszczególnych klas, ciężkiego przebiegu choroby wywołanej koronawirusem, izolacji i kwarantanny członków naszej społeczności. W ostatnich miesiącach większość nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi zaszczepiła się przeciwko COVID – 19, co pozwala nam z optymizmem spojrzeć na rozpoczynający się okres wakacyjny oraz powrót do szkoły we wrześniu. Mam nadzieję, że również rodziny naszych uczniów oraz sami uczniowie zaszczepią się przeciwko koronawirusowi, co dodatkowo podniesie nasze wspólne bezpieczeństwo.
 
Szanowni Państwo, bardzo dziękuję za efektywną współpracę i wzajemne zaufanie, otwartość na propozycje związane z organizacją nauki i pracy szkoły, dziękuję za trud  i poświęcenie w tych niezwykłych dziesięciu miesiącach. Życzę całej społeczności Zespołu Szkół udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu 1 września do szkoły.
 
 
Marek Wróbel

Zbiórka karmy i darów

 Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej zbiórce karmy i darów rzeczowych dla bezdomnych i pokrzywdzonych zwierząt!

Wszystko  zostało przekazane do STOWARZYSZENIA OCZAMI ZWIERZĄT.
Zachęcam do zapoznania się z ich działalnością pod adresem https://www.facebook.com/stowarzyszenie.oczami.zwierzat/
Zebraliśmy wspólnie ok. 80 kg karmy suchej dla psów i kotów, kilkanaście puszek karmy mokrej oraz obroże, smycze, miski, koce, ręczniki, a także legowisko.
Szczególnie dziękuję panu Kazimierzowi, który bardzo zaangażował się podczas zbiórki.
 
 

Archeologia na żywo

Stereotypowo archeologia kojarzyła się dzieciom z Egiptem, zamkami i Indiana Jonsem. Były też pytania  o dinozaury… Archeolog dr Marek Bednarek przywiózł ze sobą i wystawił na stole jakieś „dziwne”, stare przedmioty, z których dzieci potrafiły rozpoznać jedynie całe „garnki”. Ale były też ”kamienie”. Zabraliśmy dzieci w daleką podróż w przeszłość, do czasów kiedy rozwój kultury praludzi zaczął się od wykorzystania przedmiotów wykonanych  z… kamienia. Pięściaków, siekierek, toporków…..

Czytaj cały artykuł - link poniżej 

https://www.dladziedzictwa.org/2021/06/18/pytan-nie-bylo-konca-warsztaty-archeologiczne-z-markiem-bednarkiem/

 

 

 

Informacja

Drodzy Uczniowie, Rodzice Uczniów, Pracownicy ZSS w Opolu
 
Z ogromnym żalem informuję, że w czwartek 17 czerwca br. zmarł Wiktor Wilk, uczeń klasy 7 d. Odszedł od nas niespodziewanie, pozostawiając w ogromnym smutku rodziców, koleżankę i kolegów z klasy oraz całą społeczność naszej  Szkoły. Będzie nam Go bardzo brakować.
 
Marek Wróbel

Ważne informacje !

W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym 2021/2022 Urząd Miasta Opola Wydział Oświaty, rodzice uczniów niepełnosprawnych zainteresowanych dowozem ich dzieci do przedszkoli, szkół, ośrodków mogą składać wnioski dotyczące organizacji przez gminę bezpłatnego dowozu w roku szkolnym 2021/2022 lub na zwrot kosztów. Wnioski na dowóz zorganizowany należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do 30.06.20201 r.
W/w wniosek można znaleźć na stronie internetowej https://www.opole.pl/ (zakładka dla mieszkańca, następnie u góry załatw sprawę, oświata, sprawy do załatwienia, PeUp, Dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół, przedszkoli, ośrodków oraz dowóz uczniów z dzielnicy Brzezie do szkół w Dobrzeniu Wielkim lub Zwrot kosztów uczniów niepełnosprawnych do przedszkoli, szkół, ośrodków).
Proszę, aby każdy wniosek wraz z klauzurą informacyjną zawierał kserokopię aktualnego orzeczenia specjalnego lub  kserokopię aktualnego orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych oraz oryginał aktualnego zaświadczenia z jednostek oświatowych o spełnieniu obowiązku szkolnego lub nauki, bądź udziale w zajęciach rewalidacyjno – wychowawczych.
W przypadku braku jednego z dokumentów lub braku dokładnego wypełnienia, wniosek nie będzie rozpatrywany.
Dokumenty należy złożyć w Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Opola, Wydziale Oświaty ul. Sienkiewicza 4/6 lub wysłanie pocztą na adres: Urząd Miasta Opola, 45-556 Opole, Rynek – Ratus.z
 
 

ZDROWO I SPORTOWO

Nigdy nie jest za póżno by zacząć ćwiczyć. Co wiecej wkażdym wieku ruch jst dobrodziejstwem dla zdrowia. Trzeba go tylko dobrodziejstwem dla zdrowia. trzeba go tylko dostosować do naszych potrzeb i mozliwosci.