Wycieczka rowerowa

W Opolu pojaiwł się nowy most pieszo - rowerowy i nasi wspaniali uczniowie już go testowali :) Chcecie wiedzieć więcej? Szczegóły w prezentacji przygotowanej przez ucznia III E pdp

 files/3E/rowerowa.pdf

Życzenia dla wszystkich pracowników szkoły

W Dniu Święta Edukacji Narodowej,

wszystkiego najlepszego, zdrówka, szczęścia, radości, zapału do pracy

i dużo pieniędzy

życzą uczennice i uczniowie ZSS

przy ul. J.Bytnara „Rudego”  

 

Uczniowie nauczycielom i pracownikom szkoły

Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? Deanna Beisser

Zobacz przedstawienie 

 

 

Wybory do Samorządu Szkolnego.

W dniu 28 września 2020 r. uczniowie uczęszczający do szkoły przy ulicy Książąt Opolskich mieli okazję wybierać spośród swoich kolegów,  kandydatów do Samorządu Szkolnego. Spośród 5 kandydatów największą ilość punktów otrzymały dwie osoby. Przewodniczącą Samorządu Szkolnego została uczennica kasy VIII a - Emilia, zaś jej zastępcą uczeń klasy VI a - Kacper. W tym dniu odbyły się również wybory do Rady Szczepu Nieprzetartego Szlaku. Spośród proponowanych harcerzy wybrano na drodze wyborów przewodniczącego -  druha Szymona i dwóch zastępców druha Mateusza i druha Kacpra. Gratulujemy sukcesu i życzymy wielu udanych inicjatyw w naszej szkole!
 

Poznajemy nasze miasto

30 wrzesień

Nasze miasto ciągle się zmienia. Klasa II A razem z klasą III C pojechały na wyspę Bolko. Spacerowaliśmy  w Parku 800 – lecia miasta Opole, oglądaliśmy różne rośliny. Najpiękniej wyglądały ozdobne trawy. Dotarliśmy do niedawno otwartego mostu im. Joachima Halupczoka. Ten most służy rowerzystom i pieszym w drodze na wyspę Bolko.

7 październik

I znowu wybraliśmy się na wyspę Bolko. Tym razem uczniowie klas: II A, II C, III C i III F odwiedzili ZOO. Oglądaliśmy różne zwierzęta. Dopisała nam bardzo ładna pogoda i wszyscy wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni. A najbardziej rozbawiły nas uchatki.

Napisała Gosia z klasy IIA

 

 

 

Galeria sztuki Współczesnej – Salon Jesienny

Sezon w galerii rozpoczęliśmy od zwiedzenia wystawy pt.„Jesienny salon”. Oglądaliśmy obrazy i rzeźby. A podczas warsztatów robiliśmy fantazyjne nakrycia głowy. W ten sposób powstały fantazyjne czapki i kapelusze ozdobione piórami, wstążkami, tasiemkami. Robiliśmy wspólnie zdjęcia, które możecie  też zobaczyć. Zapraszamy.

Porządkujemy tereny zielone

Nowy rok szkolny klasa III D SPdP rozpoczęła pracą na rzecz szkoły. Porządkowaliśmy tereny zielone oraz przycinaliśmy szkolny żywopłot. Posadziliśmy również wrzosy, które zakupiliśmy w sklepie OBI. Była to doskonała praktyka ogrodnicza. Doskonaliliśmy technikę posługiwania się sekatorem oraz narzędziami ogrodniczymi.

Koronawirus-warsztaty prozdrowotne

Pandemia koronawirusa uczy nas, jak wielką wagę należy przykładać do higieny, czystości oraz dezynfekcji przedmiotów codziennego użytku. W związku z zaistniałą sytuacją w dniu 03.09.2020 roku w świetlicy przy ulicy Jana Bytnara "Rudego" 7, odbyły się warsztaty prozdrowotne, podczas których nasi uczniowie uczyli się, jak radzić sobie 
w czasie epidemii  i zadbać o zdrowie swoje oraz innych.