Ostatki w II D SPdP

Postanowiliśmy tradycyjnie świętować ostanie dni karnawału. Z tej okazji smażyliśmy faworki  i  upiekliśmy kokosanki. Naszymi smakołykami pachniała cała szkoła.  Przygotowaliśmy małe przyjęcie. Klasa zrobiła kawę i herbatę. Świętowaliśmy aż dwa dni.
Marta Żymańczyk 

Ptaki w ogrodzie i na tarasie

Jest zimowa zima, duży mróz i dużo śniegu. Ptaki nie mają jedzenia. Szukają jedzenia. My mamy karmnik na tarasie. Dajemy ptakom kaszę, słonecznik, obierki z jabłek, jajko. Ptaki kolorowe siedzą na drzewie, a potem lecą do karmnika. Patrzymy przez okno na ptaki. Widzimy kosy, sikorki, gołąbki, wróble, czyżyki, sroki. My robiliśmy zdjęcia.

Klasa III C PDP - napisał Jacek

 

Kreatywne warsztaty karnawałowe w świetlicy.

Czas pandemii nie pozwolił na zorganizowanie corocznego balu karnawałowego.  Mając na uwadze ograniczenia w dniach 4-5.02.2021 roku w świetlicy, przy ulicy Jana Bytnara Rudego 7, odbyły się kreatywne warsztaty karnawałowe. W pierwszym dniu  uczniowie zapoznali się z polskimi tradycjami zabaw karnawałowych oraz odbyli internetową podróż  po różnych zakątkach świata obserwując tradycje innych krajów. W części praktycznej dowiedzieli się jak samodzielnie wykonać oraz ozdobić oryginalną maskę karnawałową. Uczestnicy  otrzymali wycięte z papieru szablony masek i  różne materiały plastyczne potrzebne do ich dekoracji. Do dyspozycji były kolorowe kleje, piórka, gwiazdki oraz pisaki.  To przy ich użyciu stworzyli oryginalne maski.  W drugim dniu odbyły się konkursy taneczne a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Dzieci, w zmniejszonych grupach, poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania, rozwijały śmiałość w kontaktach z rówieśnikami i starszymi kolegami. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem warsztatów.  
 

Klasa III B - pracujemy mimo wszystko

Konkurs kartek świątecznych

Z dumą informujemy, że w XVI Wojewódzkim Konkursie na Kartkę Świąteczną Bożonarodzeniową Dzieci Specjalnej Troski w Kadłubie zostali nagrodzeni nasi uczniowie. Adam Terlecki otrzymał pierwsze miejsce wśród uczniów szkoły podstawowej klas IV - VIII. Marta Olszewska zdobyła drugie miejsce w kategorii klas I-III szkoły podstawowej. Natomiast praca Miłosza Zbiegieni została wyróżniona.
Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!
 

Idą święta - nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj.

To już po raz trzeci wspólnie z gdańską fundacją "Dbam o mój z@sięg" wzięliśmy udział w akcji "idą święta, nie o SMS-ie lecz o kartce pamiętaj". Uczniowie poprzez wspólne pisanie oraz wysyłanie kartek mieli szansę wziąć udział w tej pięknej polskiej tradycji. Głównym hasłem przyświecającym akcji było "Odłóż telefon - włącz relacje." Więcej o akcji można przeczytać na poniższej stronie.

Kodowane życzenia

Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka nie mógł odbyć się w formie uroczystego spotkania, dlatego też uczniowie klasy VIII b w tym roku postanowili przygotować dla swoich dziadków inną niespodziankę. Uczestnicząc w programie "Uczymy Dzieci Programować" przygotowali zakodowane życzenia. Efekty ich pracy możecie zobaczyć w poniższej galerii.

Śniadania Piątkowe

Zrodziła się nowa tradycja w pdp

Informacja dotycząca powrotu do nauczania po feriach

Szanowni Państwo,

 

Opierając się na dostępnym w internecie projekcie rozporządzenia MEiN regulującym pracę szkół po zakończeniu ferii zimowych,  a który nie zmienia zasad dotychczasowego funkcjonowania szkół specjalnych, zezwalający, by dyrektorzy tych placówek mogli samodzielnie decydować o trybie nauczania w klasach 4 - 8 oraz w szkole przysposabiającej do pracy oraz, mając na uwadze nasze doświadczenia z pracy w pierwszym półroczu roku szkolnego 2020/2021, informuję, że kontynuujemy pracę w trybie stacjonarnym. Wiąże się to z obowiązywaniem obostrzeń sanitarnych w szkole zarówno wobec pracowników jak i uczniów.

Ponadto:

1. Jeżeli nie będą respektowane zalecenia dyrektora szkoły dotyczące zasad higieny, przede wszystkim noszenia maseczek ochronnych w szkole - także na zajęciach lekcyjnych, wysyłania do szkoły dzieci z podwyższoną temperaturą, z objawami choroby górnych dróg oddechowych, wszystkie klasy 4 - 8 oraz szkoła przysposabiająca do pracy, decyzją dyrektora szkoły,   w trybie natychmiastowym przejdzie w tryb nauczania zdalnego;

2. Zalecam rodzicom stałą obserwację zdrowia swoich rodzin i w przypadku niepokojącej sytuacji kogokolwiek z rodziny, nieposyłanie dziecka do szkoły;

3. Niedopuszczalna jest, by dziecko rodziców przebywających na kwarantannie lub izolacji uczęszczało do szkoły;

4. Rodzice dzieci, które nie mogą nosić maseczki, muszą przedstawić wychowawcy klasy  stosowną opinię lekarską. Nie jest do tego podstawą wydane na początku epidemii rozporządzenie wyłączające pewne grupy obywateli z tego obowiązku. Stan zagrożenia życia i zdrowia nas wszystkich stał się podstawą do ograniczania naszych praw obywatelskich, jest podyktowany stanem wyższej konieczności. Niemniej,  każdy przypadek ucznia będzie  potraktowany indywidualnie. Decyzja należy do wychowawcy klasy w porozumieniu z rodzicami dziecka;

5. Sprawa noszenia maseczek przez uczniów była omawiana w pierwszym półroczu

6. Zarządem Rady Rodziców, który poparł moje stanowisko. Nic w tej sprawie się nie zmieniło;

7. Nadal będą obowiązywać ograniczenia w poruszaniu się po szkole rodziców uczniów oraz opiekunów przewozów.

 

Szczegółowe informacje otrzymają Państwo od wychowawców klas,

 

Szanowni Państwo,

 

      Sytuacja epidemiczna w kraju jest nadal bardzo poważna, dlatego przypominam
o zasadzie wzajemnego zaufania oraz bezwzględnym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz ochrony osobistej.

 

 

Kolędy od uczniów PSM

Z racji panującej sytuacji w kraju, nie mogliśmy się spotkać na wspólnym kolędowaniu z uczniami z Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu, ale oni nie zapomnieli o nas i nagrali dla nas piękne kolędy. Zapraszam do wysłuchania: „Cichej nocy” oraz „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.
 
Arletta Sozańska
 
 

Życzenia świąteczne

Życzenia od naszej młodzieży

Życzenia świąteczne złożyła również nasza młodzież ucząca się  w Szkole Przysposabiającej do Pracy.