Gościem Klubu Podróżnika był tym razem Andrzej, który w ramach cyklu spotkań „Poznajemy Świat” opowiedział nam o swojej pasji, czyli co go w Egipcie interesuje. Publiczność jak zwykle dopisała. Przy dźwiękach nastrojowej, egipskiej muzyki obejrzeliśmy ciekawą prezentację o historii i kulturze Egiptu. Były też egipskie: wynalazki, smakołyki, stroje, muzyka, a także historia biblijna o Mojżeszu. Dowiedzieliśmy się też, jak zaplanować podróż – jakie są możliwości wyjazdu i ile to kosztuje. Zwyczajowo, bohater spotkania zaprosił do podziwiana przygotowanej ekspozycji pamiątek z Egiptu. Występ Andrzeja został doceniony – kolega Damian podziękował mu za piękną opowieść i wręczył album o Egipcie. Życzyliśmy Andrzejowi spełnienia marzeń – udanego wyjazdu do Egiptu. Na zakończenie sprawdziliśmy znajomość flag „odwiedzanych” dotychczas krajów i bardzo dobrze zdaliśmy ten egzamin.