Podczas ostatniego, dwunastego  spotkania Szkolnego Klubu Podróżnika, najbardziej aktywny poszukiwacz przygód –  Jacek Szramiak, zabrał nas w ciekawą podróż do Holandii. Poznaliśmy holenderskie specjały, czyli rowery, sery, kanały, poldery, tulipany i chodaki. Bohater spotkania opowiedział pięknie o celu swoich wizyt w tym „kraju na wodzie”: odwiedziny u rodziny, celebrowanie różnych uroczystości według zwyczajów holenderskich. Pokazał także miejsca, w których wypoczywał nad Morzem Północnym i miejsca, które zwiedzał. Jak zawsze przygotowana była ciekawa ekspozycja pamiątek z podróży. Zwieńczeniem prezentacji była degustacja różnych gatunków serów holenderskich. Jak zawsze na koniec sprawdziliśmy znajomość flag  przedstawianych w Klubie krajów. Egzamin wypadł pomyślnie.

To był bardzo pracowity rok dla członków Szkolnego Klubu Podróżnika.

Mateusz Pałka, Damian Tyloch, Jacek Szramiak, Andrzej Żmudź, Piotr Giesa

serdecznie dziękują wszystkim osobom - sympatykom za obecność, wspieranie i kibicowanie!