Bal Karnawałowy na Książąt Opolskich – 9.02.2023 r.

Dnia 9 lutego 2023 roku został zorganizowany Bal Karnawałowy dla całej społeczności szkolnej. Było to niezwykłe wydarzenie dostarczające wielu pozytywnych przeżyć i radości. Pojawiły się piękne dekoracje, balony, maski oraz kolorowe światełka. Dzieci oraz nauczyciele pojawili się w kolorowych, baśniowych kostiumach zainspirowanych bohaterami popularnych bajek. Były tańce, pociągi, liczne konkursy oraz wybór Królowej i Króla Balu. Dziękujemy wszystkim za pomoc, pozdrawiamy i życzymy wspaniale spędzonych ferii zimowych. Świetlica szkolna.

Świetlicowa Zabawa Karnawałowa

Nie tak dawno temu, czyli 25 stycznia bieżącego roku, nasza świetlica zorganizowała zabawę karnawałową. Jak na taką imprezę przystało, nie mogło zabraknąć świetnej i ulubionej przez dzieci muzyki. Z głośników popłynęły piosenki takich wykonawców i zespołów jak: Daj to głośniej, Piersi, czy południowokoreańskiego BTS. Oczywistym jest, że nie obyło się bez konkursów, w których uczniowie mogli wykazać się sprytem, zręcznością, a czasem nawet i opanowaniem. Każdy z uczestników konkurencji został nagradzany małą, ale słodką niespodzianką. Była to niezapomniana zabawa!

 

Świetlicowe Warsztaty Bożonarodzeniowe

14 grudnia 2022 r. w naszej świetlicy dało się odczuć nadchodzące Święta. Z tej okazji, zostały zorganizowane warsztaty bożonarodzeniowe, podczas których, dzieci wcieliły się we wspaniałych artystów. Gdy w tle słychać było świąteczne przeboje, uczniowie wykonywali kartki świąteczne, bombki ze styropianu na choinkę, a także wiszące ozdoby świąteczne, którymi mogli później obdarować swoich najbliższych. Był to, z pewnością, niezwykły czas.

 

Świetlicowa Zabawa Andrzejkowa

29 listopada 2022 r. odbyła się w naszej świetlicy, zgodnie z tradycją, zabawa Andrzejkowa. Podczas niej dzieci mogły, za pomocą wróżb, poznać imię osoby, w której będą zakochane, przyszły zawód, jakie są z charakteru, czy też np. zostaną osobą niezwykle majętną. W trakcie zabawy, nie mogło zabraknąć muzyki, która poniosła uczniów do tańca oraz drobnych i słodkich niespodzianek. Całe wydarzenie zaowocowało uśmiechami na twarzach dzieci i pozytywną energią, która została z nami jeszcze jakiś czas.

 

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Jak co roku w naszej szkole przed świętami odbył się Kiermasz Bożonarodzeniowy. Organizatorem była świetlica szkolna oraz chętni nauczyciele. Pierwsze produkty wystawiliśmy 6 grudnia, były to m.in. stroiki, drewniane szopki - puzzle, choinki, bałwanki, anioły, szklane lampiony oraz torebki prezentowe i siatki.  Kiermasz trwał do świąt a część zysków ze sprzedaży przeznaczyliśmy na potrzeby leczenia oraz rehabilitację naszej koleżanki i nauczycielki Pani Agaty. 
 

Andrzejki w świetlicy

25 listopada 2022 r. w naszej szkole zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowaliśmy Katarzynki i Andrzejki. Impreza ta jest już tradycją w naszej szkole. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których uczniowie mogli poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek  z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki czy zabawy z kostką itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce, a także słodkim poczęstunkiem. Zabawa była przednia, wspólne spotkanie dostarczyło dzieciom dużo radości i pozytywnych emocji.

 

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

21 października 2022 roku z tej okazji w naszej świetlicy na ul. Książąt Opolskich 21 zostały zorganizowane warsztaty prozdrowotne pod tytułem „Puzzle owocowo - warzywne”. W sali pojawił się kosz pełen pachnących, świeżych darów jesieni. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego tak istotne jest jedzenie warzyw oraz owoców?”. Porównywaliśmy ich wielkość, kształt, kolor oraz określaliśmy ich położenie względem siebie. Rozpoznawaliśmy je po ich kształcie, zapachu i smaku oraz układaliśmy według przygotowanych wcześniej wzorach sekwencji. Na koniec pozostał najprzyjemniejszy element naszego spotkania, czyli degustacja przygotowanego podczas zajęć posiłku. 
 

Dzień Kropki

15 września w świetlicy szkolnej przy Książąt Opolskich obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Naszym celem było zachęcanie uczniów do podejmowania działań i rozwijania kreatywności. Wszelkie prace wypełnione były kolorowymi kropkami a na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa.

 

Dzień Jabłka

28 września w świetlicy szkolnej przy Książąt Opolskich obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Z tej okazji odbyły się u nas warsztaty prozdrowotne. Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki promującej zdrowe odżywianie, a szczególnie skupiliśmy się na temacie witamin, które kryją się w naszym rodzimym owocu. Była też okazja, aby przypomnieć, że jedzenie warzyw i owoców jest podstawą, aby zapewnić sobie zdrowie. Następnie wspólnie bawiliśmy się do piosenki pt.: „Małe czerwone jabłuszko”, po czym uczniowie samodzielnie przygotowali przekąskę składającą się z musu jabłkowego i wafli ryżowych. 

Zakończenie

Warsztaty prozdrowotne "Dbamy o zdrowie"

Dnia 10 czerwca 2022 roku w naszej świetlicy przy ulicy Bytnara Rudego 7, odbyły się prozdrowotne warsztaty pt. „Dbamy o zdrowie”. Miały one na celu uświadomić uczniom, jak bardzo ważne jest codzienne spożywanie owoców, warzyw, soków oraz produktów mlecznych. Była to również okazja do poznania prostych sposobów na przygotowanie pysznych i zdrowych soków oraz koktajli owocowych. Uczniowie dowiedzieli się również jak i kiedy należy myć ręce, poznali piramidę zdrowego żywienia oraz zapoznali się z rodzajami warzyw i owoców. Dodatkowo przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa i higieny podczas wykonywania koktajlu i soku owocowo - warzywnego. Humor i apetyt dopisywały!

VII Wiosenny Konkurs Piosenki w świetlicy szkolnej

VII Wiosenny Konkurs Piosenki odbył się 15 czerwca 2022 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Książąt Opolskich 21. Przystąpili do niego uczniowie Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu. Podczas występów brane były pod uwagę:

1) interpretacja utworu – czyli sposób wykonania / najważniejsze zaangażowanie,
2) intonacja i poprawność muzyczna,
3) ogólne wrażenie artystyczne.

Wszystkie występujące klasy pięknie się zaprezentowały. Oprócz śpiewu każda klasa miała przygotowany układ choreograficzny oraz ciekawe, kolorowe stroje. Gratulujemy! W tym roku nagrody otrzymały następujące klasy: VI c, VIII c, VIII d, VIII e.