Drukuj
Nadrzędna kategoria: Programy szkolne

W dniach 3-5 czerwca 2022 roku na Placu Wolności w Opolu miał miejsce Festiwal Książki. Na licznie przybyłych czytelników czekały stoiska wydawnictw z książkami i spotkania autorskie. Szóste święto książki obfitowało również w imprezy towarzyszące.

 

Program Festiwalu Książki dostępny jest pod adresem: https://festiwalksiazki.pl/Jedną z atrakcji festiwalu były warsztaty pisarskie, skierowane zarówno do dorosłych, jak i najmłodszych widzów. Starsi uczestnicy warsztatów mieli okazję pod kierunkiem polskich młodych autorek poznać tajniki pisania oraz zdobyć wiedzę o etapach wydawania własnej książki. Dzieci mogły nie tylko posłuchać bajek, ale także przez chwilę poczuć się jak prawdziwi ilustratorzy.

 

Obowiązkowym punktem każdej edycji festiwalu są targi książek. Podczas trwających 3 dni targów wystawiano pozycje najbardziej cenionych polskich wydawców.

Wystawcy Festiwalu Książki

Najmocniejszym punktem Festiwalu Książki są spotkania autorskie z twórcami bestsellerowych powieści. Można było spotkać zarówno mistrzów kryminałów, fantastyki, reportażu czy literatury kobiecej. Spotkania autorskie, w których można uczestniczyć  podczas Festiwalu Książki w Opolu to znakomite miejsce, aby posłuchać ulubionych pisarzy i publicystów oraz dowiedzieć się czegoś nowego, ponieważ zapraszani prelegenci to również znane postaci ze świata mediów i kultury.

Festiwal Książki Opole promuje czytelnictwo za pomocą muzyki, dlatego również na tegorocznej edycji nie mogło zabraknąć świetnych koncertów. Wystąpili: Waglewskin/ Pospieszalski, Eskaubei i Tomek Nowak Quartet ft. Mr Krime orazTomasz Jachimek STAND-UP.

Program Festiwalu Książki dostępny jest pod adresem: https://festiwalksiazki.pl/

Uczniowie szkoły wspólnie z nauczycielami wybrali się w poszukiwaniu ciekawych książek.

 

Biblioteka szkolna również uczestniczyła w opolskim święcie wszystkich książkożerców. Poza wartościami dla duszy udało się nam pozyskać masę gadżetów dla uczniów 

Poniżej foto-relacja z imprezy