Drukuj
Nadrzędna kategoria: Programy szkolne

Źródło: Biblioteka w Szkole

 

Wszystkim zainteresowanym – UCZNIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM umożliwiono włączenie się w konsultowanie zakupów nowych książek i zgłaszanie swoich propozycji tytułów wartościowych książek, które mogłyby uzupełnić księgozbiór biblioteki.

 

Urywek z komunikatu Dyrektora szkoły z dn. 6.04.2022 roku.:

„Komunikat Dyrektora Szkoły nr 19/2022

Szanowni Państwo,

informuję, że:

W załączniku informacja dotycząca Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W jego ramach mamy do wydania 5.000,00 zł. Zainteresowanych kupnem wybranych pozycji książkowych proszę o kontakt osobisty lub mailowy z panią Moniką Skołd do dnia 30 kwietnia br.  Liczę, że uzupełnienie zbiorów biblioteki będzie wspólnym działaniem nauczycieli zatrudnionych w naszej Szkole.

Marek Wróbel”

Listy skierowane do przedstawicieli społeczności szkolnej:

Na podstawie rozmów z uczniami, nauczycielami i rodzicami wybrany został zestaw książek, w tym lektur, zgodny z zainteresowaniami, potrzebami i możliwościami psychofizycznymi czytelników oraz podstawą programową (dotyczy lektur).

Po ustaleniu listy książek odbyły się konsultacje z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Agnieszką Weis, Przewodniczącym Samorządu Szkolnego Panem Michałem Opasem, Kierownik Wydziału Wspomagania Edukacji i Promocji CzytelnictwaPedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu Panią Alicją Kisałąoraz Kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu im. Jana Pawła II Biblioteki Głównej Panią Izabelą Pietruchą, które polegały na przedstawieniu do zaopiniowania wykazu książek zaplanowanych do zakupu oraz wysłuchaniu uwag i propozycji uzupełnień.

 

I tego samego dnia…

Uzyskaliśmy informację o podpisaniu 12 maja 2022 r. umowy na realizację Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. w 2022 r., więc rozpoczynamy działania i z niecierpliwością czekamy na nowości. 😊

https://www.kuratorium.opole.pl/podpisanie-umow-i-realizacja-narodowego-programu-rozwoju-czytelnictwa-2-0-w-wojewodztwie-opolskim-w-2022-r/

Źródło: Biblioteka w Szkole