Temat przewodni  zadań projektowych które realizowaliśmy w minionych miesiącach to przede wszystkim panująca pora roku- zima. To wokół trwającej  aury stworzyliśmy wiele ciekawych prac. Przy okazji doświadczyliśmy, że każdy może stworzyć swoje „małe arcydzieło”. Tak było w przypadku realizacji zadania- „malowanie bibułą”. Zadanie polegało na ułożeniu na kartce dowolnej kompozycji z bibułowych ścinków. Następnie moczyliśmy ułożoną bibułę za pomocą wilgotnej gąbki. Pozostawialiśmy do wyschnięcia na około 10 minut, po tym czasie zdejmowaliśmy kawałki bibuły i podziwialiśmy powstały papier artystyczny. W lutym m.in.  realizowaliśmy  zadanie pt. „zimowy las”. Przy tym zadaniu również wykorzystywaliśmy bibułę, wycinaliśmy z niej kształty trójkątów, a następnie zamalowywaliśmy akwarelami.  Niektórzy uczniowie wykazali się nieszablonowym myśleniem i ich drzewa stały się „bajecznie kolorowe”. Świetnie bawiliśmy się realizując zadanie projektowe pt. : „papier mięty, malowany”. Zadanie polegało na delikatnym gnieceniu kartki papieru oraz malowaniu fragmentu papierowej kulki gęstą farbą w wybranym kolorze, obracając kulkę w dłoni. Efekt końcowy to gotowy papier artystyczny, który można wykorzystać do kolejnych prac plastycznych.

Prace z bibuły

Prace - las

Prace - drzewo

Prace - papier mięty, malowany