W dniu 19.10.2016 roku w Głubczycach odbył się Wojewódzki Turniej  w badmintona. Swój udział zadeklarowało wiele szkół z całego województwa opolskiego m.in. Kędzierzyna – Koźla, Głubczyc, Kluczborka, Krapkowic  oraz Opola.
Zawody otwarte zostały przez Dyrekcję Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Głubczycach oraz organizatorów, którzy podziękowali uczestnikom za przybycie i życzyli wszystkim zawodnikom powodzenia. Dawno w zawodach nie startowała tak liczna ilość zawodników Zawodnicy rozgrywali mecz do dwóch wygranych setów, każdy set rozgrywano do 15 pkt. Zawodnicy podzieleni zostali na sześć kategorii  wiekowych: chłopcy młodsi starsi i mężczyźni oraz dziewczęta młodsze, starsze i kobiety. Każda reprezentacja mogła liczyć maksymalnie 12 osób, a ilość zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych musiała mieścić się w ogólnym limicie.
Rywalizacja była zacięta w każdej kategorii wiekowej a nasi uczniowie jak zwykle nie zawiedli. Trzecie miejsce w kategorii chłopców młodszych zajął Bartosz Dziesiński, a tuż za podium znalazł się Kamil Kutyra. W kategorii kobiet drugie miejsce zajęła Justyna Konieczko ulegając nieznacznie w finale. Wysokie piąte miejsce w kategorii dziewcząt starszych zajęła Marta Żymańczyk. Za swój udział zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy Pozostałym zawodnikom, aż tak się nie powiodło ale mamy nadzieję, że wezmą przykład ze swoich kolegów  i na następnych zawodach postarają się o lepsze wyniki.