foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
Żółtych liści szelestem i znów nas odszukał
Nas – zapatrzonych w przeszłość, w dni klęski i chwały
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały…”
Słowa poety oddają sens i atmosferę uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów i nauczycieli z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego” w obecności pocztu sztandarowego, społeczności szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości - Chóru „Złoty Liść” z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień” w Opolu. Uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny – zaprezentowali teksty, pieśni patriotyczne, a także prezentację multimedialną. Scena, na której młodzi artyści prezentowali swe talenty, stała się miejscem pełnym zadumy, refleksji, pamięci o tych, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli to, co najcenniejsze – życie. Apel był lekcją patriotyzmu, historii, świadectwem odwagi pokoleń Polaków i ich nieprzemijającej nadziei na odzyskanie niepodległości. Dopełnieniem treści przepełnionych patriotyzmem był występ zaproszonych gości - Chóru „Złoty Liść” z Domu Dziennego Pobytu „Złota Jesień” w Opolu oraz wystawa historyczna.        Opracowała: M. Skołd

 

Kontakt

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail: 
sekretariat@zssopole.pl
 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO)

w Zespole Szkół Specjalnych jest Katarzyna Peca-Stefanowska

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail sekretariat@zssopole.pl
:

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2020 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.