foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

Szanowni Państwo Rodzice/Opiekunowie Prawni  uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu 
 
W związku z trwającym do 10 kwietnia 2020 r. zawieszeniem  zajęć dydaktycznych i wychowawczo-opiekuńczych rodzicom/prawnym opiekunom dzieci przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy, który w nowej Ustawie poszerzono  o  nową grupę uprawnionych. Pełną informację znajdą Państwo w tekście Ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych  z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw. (Dz. U. 2020 poz. 568).
 
Ustawę znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce: Rodzice/Informacje dla rodziców. W tekście zaznaczyłem paragraf, który dotyczy naszych uczniów, a Państwa dzieci.
      
Wszelki kontakt ze szkołą, do odwołania, funkcjonować będzie nadal wyłącznie w formie elektronicznej oraz telefonicznej.
Marek Wróbel

 

 
Szanowni Państwo,  Rodzice, Opiekunowie oraz Uczniowie
 
W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania naszej szkoły w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19, nie mamy możliwości udzielać bezpośredniego wsparcia i pomocy.
Wychodząc naprzeciw tej wyjątkowej sytuacji, uprzejmie informujemy, że pomimo tych trudności: jesteśmy dyspozycyjni i postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania, udzielić pomocy - w miarę naszych możliwości.
Mamy nadzieję, że wzajemnie okazywana pomoc, wsparcie, życzliwość  oraz zrozumienie pozwoli Wszystkim łatwiej przetrwać ten trudny czas.
Zapraszamy do kontaktu:
 
Psycholog szkolny – Beata Kasprzyk
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Psycholog szkolny – Karolina Hasik
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Psycholog szkolny –Krzysztof Śmigiel
e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Pedagog szkolny –Agata Gamroth
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
 Serdecznie pozdrawiamy.
 
Życzymy Wam i Waszym dzieciom zdrowia.
ORGAZNIZACJA DOWOZU DZIECI DO SZKOŁY 
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
 
Szanowni Państwo, 
W związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym 2020/2021 Urząd Miasta Opola Wydział Oświaty, prosi rodziców uczniów niepełnosprawnych zainteresowanych dowozem ich dzieci do przedszkoli, szkół, ośrodków o złożenie wniosku dotyczącego organizacji przez gminę bezpłatnego dowozu w roku szkolnym 2020/2021. Wnioski należy złożyć 
w nieprzekraczalnym terminie do 20.04.2020 r. 
W/w wniosek można znaleźć na stronie internetowej https://www.opole.pl/ (zakładka dla mieszkańca, następnie u góry załatw sprawę, oświata, PeUp, dowóz uczniów niepełnosprawnych do szkół, przedszkoli, ośrodków). Proszę, aby każdy wniosek wraz 
z klauzurą informacyjną zawierał kserokopię aktualnego orzeczenia specjalnego lub  kserokopię aktualnego orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno - wychowawczych oraz oryginał aktualnego zaświadczenia z jednostek oświatowych o spełnieniu obowiązku szkolnego lub nauki, bądź udziale w zajęciach rewalidacyjno - wychowawczych. 
W przypadku braku jednego z dokumentów lub braku dokładnego wypełnienia, wniosek nie będzie rozpatrywany.
Dokumenty należy złożyć w Kancelarii Głównej Urzędu Miasta Opola lub wysłanie pocztą na adres: Urząd Miasta Opola, 45-556 Opole, Rynek - Ratusz 
 
Z poważaniem
Alina Maria Andrejczuk
Podinspektor
Wydział Oświaty
 
1. Na stronie internetowej Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu w zakładce Rodzice/Dokumenty do pobrania znajdą Państwo: Regulamin dowozu uczniów niepełnosprawnych do jednostek oświatowych, Wniosek z klauzurą informacyjną.
2. Rodzice uczniów nie muszą zgłaszać się do sekretariatu ZSS w Opolu  po druk zaświadczenia potwierdzającego uczęszczanie dziecka do szkoły. W tej sprawie UM, w państwa imieniu, będzie kontaktował się z naszą placówką. 
 
REKRUTACJA UCZNIÓW DO SZKOŁY
 
Szanowni Państwo,
Biorąc pod uwagę sytuację epidemiologiczną oraz wynikające z niej ograniczenia w funkcjonowaniu naszej szkoły, informuję, że w sprawie rekrutacji do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 13, Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka na rok szkolny 2020/2021 mogą Państwo przesyłać podanie o przyjęcie do szkoły w formie elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub poprzez ePUAP. 
Wzór podania znajdą Państwo na stronie internetowej naszej szkoły. Podpisane podanie proszę wysłać w formie skanu lub fotografii wykonanej telefonem.
Po ustaniu zagrożenia będzie można uzupełnić dokumentację w postaci papierowej: podanie wraz orzeczeniem o niepełnosprawności lub opinię o potrzebie zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
 
Marek Wróbel
 

Dnia 3 marca 2020r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie uczestników zakwalifikowanych na X Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zakopanem i Bydgoszczy. Zawodników uroczyście przywitała Wicewojewoda Teresa Barańska. W swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie  aktywności ruchowej na  rozwój  fizyczny i społeczny dziecka, a także korzyści wynikające w życiu dorosłym. Sportowcom życzyła samych sukcesów, wytrwałości w realizacji własnych marzeń, celów, hobby. Tak naładowani pozytywną energią nasi opolscy sportowcy wierzą, że mogą tylko zwyciężać. Wicewojewoda i Dyrektor PFRONU Łukasz Żmuda złożyli szczególne gratulacje Krzysztofowi Wieczorkowi za zdobycie trzech medali (złotego – 300m, srebrnego – 100 m i brązowego w sztafecie  2x 100) we wrotkarstwie podczas  Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Dhabi 2019.Trenerem trzykrotnego medalisty podczas igrzysk była Joanna Bek

6 marca w Kędzierzynie – Koźlu odbyły się WojewódzkiZawody „Mały Olimpijczyk”. 8 osobowa drużyna naszej szkoły  rywalizowała z innymi sportowcami wykonując zadania sportowe o różnym stopniu trudności na wielu stanowiskach. Drużynowo zajęliśmy VIII miejsce. W rywalizacji indywidualnej Agnieszka Szymczyk zajęła II miejsce, a Mateusz Pach IV miejsce.

 

 

6 lutego 2020r. uczniowie z klas IV-VIII wybrali się na wycieczkę do Paczkowa. Celem naszej podróży było Metamuzeum Motoryzacji, gdzie obejrzeliśmy wspaniałą kolekcję zabytkowych samochodów, motocykli i motorowerów z różnych kontynentów. Bardzo ciekawa i pouczająca była ścieżka edukacyjna, na której wykonywaliśmy eksperymenty z dziedziny fizyki i techniki, m.in. dowiedzieliśmy się dlaczego samochód jedzie, jak ułatwić przenoszenie dużych ciężarów, co to jest tarcie. Kolejno zwiedziliśmy Muzeum Gazownictwa, w którym znajduje się największa w Europie kolekcja gazomierzy. Poznaliśmy ciąg technologiczny produkcji gazu z węgla oraz pokaźną ilość sprzętu gospodarstwa domowego zasilanego gazem: kuchenki, grzejniki, żelazka, lokówki oraz oryginalne lampy. Wycieczka była bardzo udana. Nie przeszkodziła nam nawet dżdżysta pogoda, gdyż nasi wspaniali nauczyciele zadbali o gorącą herbatę z cytryną oraz świeżutkie paczkowskie drożdżówki.  

Dnia 6 lutego, w świetlicy przy ul. Jana Bytnara Rudego, odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie chętnie brali udział w zabawie oraz w różnego rodzaju konkursach: taniec z balonami, muzyczny tor wyścigowy, taniec z misiem,bieg z woreczkiem na głowie. Dzieci zaprezentowały w nich swoje umiejętności taneczne oraz sprawność fizyczną. Wszyscy wspaniale bawili się przy najnowszych i nieco starszych hitach dyskotekowych.

W dniu 30.01.2020 uczniowie klas III c i III d uroczyście obchodzili „DZIEŃ BABCI I DZIADKA”. Przed najdroższą publicznością uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny w postaci wierszy i piosenek okolicznościowych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Następnie wszyscy udali się na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 
Klasy IIIB i IID SPDP ze szkoły przy ul. Książąt Opolskich mogły skorzystać w piątek 31 stycznia z gościnności Hotelu Arkas i odbyć tam wizytę studyjną. Okazało się, że niektórzy uczniowie  nigdy wcześniej nie byli w hotelu. W hotelu przyjęła nas Pani Gabriela, która jest Menagerem i zarządza hotelem. Pani Menager  opowiedziała nam jak działa hotel i przedstawiła jego ofertę. Mogliśmy też zwiedzić cały hotel. Zobaczyliśmy salę balową, restaurację, pokoje hotelowe, sale szkoleniowe, kręgielnię, zaplecze, basen i wellnes. Udało nam się zerknąć w miejsca, które są niedostępne dla gości hotelowych np. mogliśmy zobaczyć prace w kuchni i porozmawiać z kucharzami. Kuchnia zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Była ogromna i pracował tam cały zastęp ludzi. W dodatku jak pachniało!!!! Widzieliśmy pracowników na różnych stanowiskach pracy. Dowiedzieliśmy się też, że w hotelu pracuje się w systemie zmianowym. Pracownicy recepcji muszą znać języki obce. W hotelu ważna jest współpraca wszystkich zatrudnionych tam osób. 
Pani menager pokazała nam też sale, w których można zorganizować prywatne przyjęcie lub urodziny czy imieniny. Kamil  chce urządzić w hotelu swoje urodziny. Wszystko było dla nas bardzo interesujące i ciekawe. Otrzymaliśmy też foldery i wizytówki. Hotel Arkas bardzo nam się podobał. Bardzo go polecamy kolegom i naszym rodzinom i znajomym.

 

Kontakt

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail: 
sekretariat@zssopole.pl
 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO)

w Zespole Szkół Specjalnych jest Katarzyna Peca-Stefanowska

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail sekretariat@zssopole.pl
:

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2020 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.