foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

W dniu 30.01.2020 uczniowie klas III c i III d uroczyście obchodzili „DZIEŃ BABCI I DZIADKA”. Przed najdroższą publicznością uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny w postaci wierszy i piosenek okolicznościowych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dzieci obdarowały swoich ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Następnie wszyscy udali się na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. 
Klasy IIIB i IID SPDP ze szkoły przy ul. Książąt Opolskich mogły skorzystać w piątek 31 stycznia z gościnności Hotelu Arkas i odbyć tam wizytę studyjną. Okazało się, że niektórzy uczniowie  nigdy wcześniej nie byli w hotelu. W hotelu przyjęła nas Pani Gabriela, która jest Menagerem i zarządza hotelem. Pani Menager  opowiedziała nam jak działa hotel i przedstawiła jego ofertę. Mogliśmy też zwiedzić cały hotel. Zobaczyliśmy salę balową, restaurację, pokoje hotelowe, sale szkoleniowe, kręgielnię, zaplecze, basen i wellnes. Udało nam się zerknąć w miejsca, które są niedostępne dla gości hotelowych np. mogliśmy zobaczyć prace w kuchni i porozmawiać z kucharzami. Kuchnia zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Była ogromna i pracował tam cały zastęp ludzi. W dodatku jak pachniało!!!! Widzieliśmy pracowników na różnych stanowiskach pracy. Dowiedzieliśmy się też, że w hotelu pracuje się w systemie zmianowym. Pracownicy recepcji muszą znać języki obce. W hotelu ważna jest współpraca wszystkich zatrudnionych tam osób. 
Pani menager pokazała nam też sale, w których można zorganizować prywatne przyjęcie lub urodziny czy imieniny. Kamil  chce urządzić w hotelu swoje urodziny. Wszystko było dla nas bardzo interesujące i ciekawe. Otrzymaliśmy też foldery i wizytówki. Hotel Arkas bardzo nam się podobał. Bardzo go polecamy kolegom i naszym rodzinom i znajomym.
30 stycznia 2020 roku uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiające do pracy pod opieką nauczycieli udali się do Chrząstowic. W sali przy OSP Chrząstowice zaprezentowali jasełka przedstawicielom władzy gminy i seniorom. Widownia z zaangażowaniem włączyła się w wspólne kolędowanie. Po zakończonym przedstawianiu gospodarze gminy poczęstowali aktorów i ich opiekunów pysznymi domowymi ciasteczkami. 
Tegoroczne kolędowanie w Gminie Chrząstowice przyniosło wszystkich uczestnikom wiele radości, dlatego też przedstawiciele władz gminy zaprosili naszych artystów na kolejne wystąpienia. 
Święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie życzeń, łamania się opłatkiem i wspólnego kolędowania. Podtrzymując tę piękną tradycję po przedstawieniu jasełkowym uczniowie wyśpiewali nam pięknie, takie utwory jak: „Oto o północy”, „Przybieżeli do Betlejem” i „Zimowy czas”. Mogliśmy także usłyszeć Michała z klasy VI w piosence świątecznej pt.: „Najlepsze dziś wypełni się”. Do wspólnego kolędowania włączyło się także grono pedagogiczne, które podczas wspólnych prób przygotowało: „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki” oraz „Radość dziś nastała”. Dziękujemy wszystkim za piękny występ i zaangażowanie. Gratulujemy  występu.
23 stycznia 2020 roku w budynku szkoły przy ul. Książąt Opolskich odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne. Honorowymi gośćmi byli rodzice i dziadkowie naszych uczniów. Trwając w nastroju świątecznym uczniowie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe. Dziadkowie i rodzice, którzy przybyli na uroczyste spotkanie mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć talent aktorski swoich pociech. Spora grupa zebranych aktywnie włączyła się w  wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek, które były elementem przedstawienia. Po części artystycznej uczniowie wyśpiewali swoim dziadkom uroczyste „Sto lat”, złożyli życzenia oraz wręczali przygotowane prezenty. 
Jest nam niezmiernie milo poinformować, iż zakończyliśmy drugą edycję akcji „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj. Już po raz drugi wspólnie z gdańską fundacją „Dbam o Mój Z@sięg” tworzyliśmy i wysyłaliśmy kartki świąteczne w okresie świąt Bożego Narodzenia. Akcja miała na celu podkreślenie wyjątkowości łączących nas więzi i relacji w świecie , gdzie technologie informacyjne odgrywają coraz większą rolę w naszym codziennym życiu, oraz zachęcić by w tym wyjątkowym okresie w sposób świadomy przedłożyć relację osobiste nad te cyfrowe. 

 Pozostałe zdjęcia   Podsumowanie akcji „ Idą Święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”.

W piątek 17 stycznia klasy II D i III B SPDP zwiedzały Górę św. Anny. Towarzyszyła nam piękna zimowa pogoda, która pozwoliła nam na spacery wokół sanktuarium.  Nawiedziliśmy też Bazylikę pod wezwaniem św. Anny. Słynie ona z pięknej szopki. Właśnie tam kolędowaliśmy, ile sił w naszych  płucach było. Śpiew niósł się w bazylice, a nawet przyłączali się do niego przygodni turyści czy pielgrzymi. Był też czas na zakup pamiątek, gdzie trzeba było liczyć swoje zasoby finansowe,  a także na ciepłą herbatę w Domu Pielgrzyma. Góra św. Anny spowita była ciszą, otulona słońcem i pięknem Parku Krajobrazowego. Chętnie tam wrócimy.      Felicyta Krawczyk
Tradycyjnie, jak co roku w szkole przy ul. Ks. Opolskich 21spotkaliśmy się w szerokim gronie na noworocznym spotkaniu pod hasłem: Kolędujmy razem. W spotkaniu uczestniczyła społeczność  klas IB, IID i III B SPDP, ich rodzice i wychowawcy. Uczniowie bardzo starali  się przygotowując  spotkanie, upiekli różne smakołyki, przygotowali stół i zebrali zdjęcia z różnych, ważnych dla nich wydarzeń. Tato Maćka grał na gitarze, co bardzo ułatwiło nam wspólne śpiewanie i stworzyło miły klimat. Śpiewaliśmy kolędy, częstowaliśmy się smakołykami i dzieliliśmy się przeżyciami, doświadczeniami i obserwacjami z pierwszego semestru bieżącego roku szkolnego. W ten sposób podsumowaliśmy pracę w piego kolędowania.  Dodam, ze młodzież zdała egzamin przygotowując profesjonalnie spotkanie. Był tez czas na omówienie ważnych spraw w klasach i na indywidualne konsultacje. Felicyta Krawczyk
Uczniowie naszej szkoły, uczący  się w szkole przy ul. Książąt Opolskich kolędowali we wtorek 14 stycznia przy żłóbku w kościele „na Górce”.  Śpiewaliśmy kolędy z wielką radością. Okazało się, że wszyscy uczniowie i nauczyciele potrafią pięknie śpiewać i znają na pamięć mnóstwo kolęd. Kościół aż drżał od radosnego śpiewu.  Wspomagał nas pan Marcin  grając na gitarze.  Każda klasa przyniosła też prezent do żłóbka. Otóż uczniowie zastanawiali się wcześniej,  w jaki sposób będą się starać o lepszą atmosferę w swoich klasach i swoje postanowienia zapisali na kartkach.  Odczytali je w przerwach pomiędzy kolędowaniem i umieścili na wielkim sercu, które zostawili  w żłóbku.  Obietnice były odważne i mocno przemyślane i zapewne sprawią, że w klasach  zapanuje dobra i serdeczna atmosfera.          F. Krawczyk
Dnia 12 grudnia 2019 uczniowie z głębszą niepełnosprawnością intelektualną szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach pt. „W KRĘGU TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”.  Uczniowie utrwalili swoją wiedzę związaną z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia, Wigilią i czasem oczekiwań jakim jest Adwent. Każda z klas otrzymała za zadanie ozdobienie konturów narysowanej choinki dowolną techniką. Jesteśmy przekonani, że te warsztaty i magia tych świąt pozostaną w pamięci naszych uczniów na długo!
Każdego roku w naszej szkole przeprowadzana jest zbiórka artykułów spożywczych dla potrzebujących – będących pod opieką Caritas Diecezji Opolskiej oraz Opolskiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża. Tak też było i w tym roku. Produkty i artykuły spożywcze, które złożyliście w szkole (2-11 grudnia 2019r.) zostały przekazane sześciu rodzinom z Bierawy k. Kędzierzyna – Koźla, które w wyniku pożaru straciły mieszkania i cały dobytek oraz dla 8 potrzebujących starszych osób z terenu miasta Opola. Pokazaliście, jak wielkie i dobre serca macie: Wasze zaangażowanie w zbiórkę, a tym samym udzielona pomoc potrzebującym były ogromne i za to, Kochani, chcemy Wam serdecznie podziękować.  Organizatorzy (pedagog i opiekunowie szkolnego koła PCK oraz SU).
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zostaliśmy niespodziewanie „zabrani” przez ucznia klasy VIII f, Grzegorza Kwieka do Trójmiasta i nie tylko. W sali, gdzie odbyła się prezentacja stworzono letni klimat w   morskiej oprawie. Grzegorz interesująco opowiedział o swojej rodzinnej, wakacyjnej   podróży.  Pokazał ciekawe zdjęcia z miejscami, w których koniecznie trzeba zatrzymać się na dłużej: molo sopockie, Akwarium Gdyńskie, Starówka Gdańska i wiele innych. Z dużym zainteresowaniem wysłuchaliśmy też opowieści o zamku w Malborku i jego mieszkańcach. Przy okazji poznaliśmy różnice między freskiem, a witrażem i podziwialiśmy obraz Jana Matejki – „Bitwa pod Grunwaldem”.
Wystąpienie Grzegorza nagrodzono gromkimi brawami. Kolejne spotkanie niebawem. 

    Zobacz pozostałe zdjęcia   Aktywna Ósemka przedstawia - 17 grudnia 2019 r.

 

Kontakt

Adres e-mail: 
 
sekretariat@zssopole.pl
 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO)

w Zespole Szkół Specjalnych jest Katarzyna Peca-Stefanowska

 
Adres e-mail sekretariat@zssopole.pl
:

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2020 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.