Klasy  IIB  i ID SPDP odwiedziły  7 marca 2019 r. Warsztaty Terapii Zajęciowej  w Siołkowicach Starych. Tam uczestnikami warsztatów są dwie nasze koleżanki: Paulina i Iwona, które w ubiegłym roku ukończyły szkołę.  W warsztatach przyjęła nas Pani Kierownik Malwina, która pokazała nam wszystkie pracownie. Dowiedzieliśmy się, że w każdej pracowni pracuje pięciu uczestników z jednym instruktorem.  
Podobały nam  się wszystkie pracownie: informatyczna, kulinarna, ogrodnicza, zabawkarska, ceramiczna i malarska. Panowała fajna i gościnna atmosfera. Braliśmy udział w zajęciach w wybranych przez nas warsztatach. Ja wybrałem pracownię kulinarną, gdzie przygotowywaliśmy babeczki z nadzieniem. Potem była wspólna uczta. Nasze koleżanki były zachwycone odwiedzinami. 
Niektórzy koledzy chcą po ukończeniu szkoły pracować w tych warsztatach. Dlatego pytaliśmy o dokumenty, jakie trzeba złożyć, by zostać przyjętym.  Było tak miło i serdecznie, że chętnie umówiliśmy się na następne wspólne spotkanie, ale już w Opolu.
Kamil M. kl. II B, wychowawczyni klasy Felicyta Krawczyk