foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

W ostatni piątek przed przerwą świąteczną w budynku szkoły przy ulicy Książąt Opolskich odbyło się coroczne widowisko poświęcone Bożemu Narodzeniu. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy. W tym roku, oprócz pasterzy, do stajenki przybywali zasłużeni ojczyźnie Polacy oraz przedstawiciele różnych regionów Polski.  Z pokłonem Dzieciątku przyszli m.in. Królowa Jadwiga, Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin i Jan Matejko. Nie zabrakło również dzieci, które przyszły do żłóbka podziękować małemu Jezusowi za wszystkie dary, jakimi obdarza ich na co dzień. Wypowiadane słowa dziękczynienia ubogacone zostały wspólnym śpiewem słynnych polskich kolęd i pastorałek. Po jasełkach na scenie pojawili się Harcerze XX Szczepu Nieprzetartego Szlaku z Druhną Danutą na czele, którzy jak co roku, przekazali na ręce pana Dyrektora Marka Wróbla  BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU. Druhna Danusia w imieniu całej swojej drużyny życzyła wszystkim zgromadzonym zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pokoju, życzliwości i wyrozumiałości w nadchodzącym Nowym Roku 2019.  
Na koniec bożonarodzeniowego spotkania pan Dyrektor odczytał list biskupa Andrzeja Czai oraz skierował do wszystkich obecnych na jasełkach najserdeczniejsze życzenia świąteczne. 

 

Kontakt

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail: 
sekretariat@zssopole.pl
 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO)

w Zespole Szkół Specjalnych jest Katarzyna Peca-Stefanowska

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail sekretariat@zssopole.pl
:

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2020 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.