8 listopada uczniowie klasy VIc i VId wraz z wychowawcami odbyli wizytę w Nadleśnictwie Kup, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pana Jurka, jednego z tamtejszych leśników. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej prelekcji, której celem było zapoznanie z historią i działalnością nadleśnictwa oraz pogłębienie ogólnej wiedzy przyrodniczej i ekologicznej uczestników. Następnie uczniowie wraz z leśniczym udali się na „spacer” po Izbie Leśnej, podczas którego mogli podziwiać szereg spreparowanych i rzadkich okazów fauny oraz obejrzeć wiele różnorodnych ekspozycji o tematyce przyrodniczej. 
Po prawie dwugodzinnym  zwiedzaniu kompleksu uczniowie udali się na krótki spacer po pobliskim lesie. Pogoda w dniu wyjazdu wyjątkowo dopisywała, dlatego młodzież i nauczyciele z przyjemnością podziwiali piękno jesiennej przyrody.  
Na zakończenie zajęć na wszystkich uczestników wyprawy czekała niespodzianka w postaci ogniska i pieczenia kiełbasek oraz wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.