W poniedziałek 5 listopada uroczystym apelem rozpoczęliśmy obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Według ustalonego planu uczniowie wraz z nauczycielami rozpoczęli szereg działań zmierzających do przybliżenia młodzieży ważnego dla naszego kraju wydarzenia.
We wtorek działalność naszą rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi przygotowanymi przez panią Grażynę, na których klasy wykonywały tematyczne plakaty. Będzie je można zobaczyć i ocenić na podsumowaniu obchodów. 
Środa to dzień muzyczny zorganizowany przez nauczycieli świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Olgi. Społeczność szkolna miała okazję pośpiewać popularne pieśni okresu międzywojennego. Do wspólnego śpiewania dołączyli również nauczyciele. Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.   
W czwartek społeczność uczniowska uczciła zbliżająca sie rocznicę biegiem do niepodległości, który przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego. do tego wydarzenia mógł się włączyć każdy pracownik szkoły. 
Piątek to podsumowanie tygodniowych działań szkolnych. Odbył się uroczysty apel, na którym  wystawiono w formie dekoracji  wykonane przez uczniów okolicznościowe plakaty. Dyrektor szkoły podziękował wszystkim pracownikom oraz uczniom za zaangażowanie w obchody 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości . O godzinie 11.11 uroczyście odśpiewano hymn. Nie zabrakło również innych utworów patriotycznych wykonywanych przez chór szkolny pod kierunkiem pani Olgi. Apel zakończył się wspólną zabawą-grami planszowymi przygotowanymi przez panią Danutę.  
„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- Jan Paweł II.