foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

W maju obchodzimy  227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to okazją do kolejnego wspomnienia tego faktu, zwłaszcza, że bardzo mocno wpisał się wdzieje naszego narodu. Młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum w krótkich inscenizacjach przedstawiła historię tego wydarzenia, a szkolna grupa wokalna zaprezentowała pieśni z tamtego okresu.  „Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”- powiedział Jan Paweł II. Dlatego w okresie, kiedy obchodzimy stu lecie odzyskania niepodległości wydarzenia te skłaniają nas  do refleksji nad polskimi dziejami w drodze do suwerenności i zwycięstwa oraz są wyrazem szacunku dla bohaterów i najważniejszych wartości. 

    

 

 

Kontakt

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 150 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2019 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.