foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

Za oknem temperatury plusowe, na szkolnym boisku zielona trawa, na tarasie jeszcze kwitną jesienne kwiaty - tylko dzięki temu, że znów otworzył się nasz SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY możemy poczuć magię świąt. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami oraz w niektórych klasach również rodzice, przygotowali drobiazgi na świąteczny czas. Jak zwykle coś dla oka i coś dla języka, bo i błyszczące bombki cekinowe, stroiki, wianuszki, aniołki, choineczki, serduszka itp., ale też firmowe ciasteczka: a to maślane, a to z mąki żytniej czy pierniczki albo dyniowy dżem z pomarańczą. Kiermasz potrwa do czwartku 21 grudnia-zapraszamy !

Wszyscy wytwórcy tych wspaniałości życzą wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Kolejna wystawa  w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu - najlepsze fotografie prasowe - World Press Photo. Trudne, a nawet bardzo trudne temty społeczne. Życie i problemy ludzi żyjących w  innych zakątkach świata. Świat przyrody, w którym też nie brak nieszczęścia. Wystawa to dla  uczniów III E /dorosłych/  pretekst do tego, by pytać,  rozmawiać o  naszym świecie, naszych problemach, porównywać, pomyśleć, zadumać się, współczuć.

7 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy poświecony obchodom 800 lecia Opola -  „Znam swoje miasto”.

Każdy zespół reprezentowała dwuosobowa drużyna. W pierwszej części rozpoznawaliśmy zabytki Opola, rozwiązywaliśmy zagadki, pisaliśmy kartkę z miasta do przyjaciela oraz rozróżnialiśmy na zdjęciach obiekty będące zabytkami i nowoczesne elementy w mieście.

W części muzycznej rozpoznawaliśmy twarze znanych piosenkarzy oraz zgadywaliśmy tytuły słuchanych piosenek. Na zakończenie odpowiadaliśmy na pytania quizowe.

Część zadań była dla nas łatwa, ale niektóre sprawiały nam trudność. Publiczność także świetnie się bawiła, bo również do niej kierowano część pytań. Była świetna zabawa i wiele atrakcyjnych nagród.   Klasa II A PdP

W dniu 29.11.2017 r. uczniowie klasy I a i II b wraz z wychowawcami obchodzili Andrzejki. Zgodnie z tradycją uczniowie i nauczyciele mieli okazję sprawdzić, co przyniesie im przyszłość. Oprócz wróżb były też wspólne zabawy przy muzyce oraz słodki poczęstunek. 

Dnia 22 XI w szkole przy ul. Ks. Opolskich odbyły się warsztaty pt. „Jestem Polakiem i kocham swój kraj”. Uczestnikami warsztatów były klasy ZET. Na początku uczniowie obejrzeli prezentację na temat powstania Państwa Polskiego oraz jego historii i kultury. Następnie uczniowie zostali zapoznani z tradycjami regionalnymi, najważniejszymi miastami i bogatą kulturą naszego kraju. Na podstawie zebranych informacji uczniowie uzupełniali krzyżówkę i odgadywali zagadki związane z Polską. Wspólnie wykonali i ułożyli napis „Polska”. Na zakończenie uczestnicy zatańczyli polski taniec narodowy „Polonez”.  Poprzez zabawę każdy mógł odczuć swoją tożsamość narodową i przynależność do naszej ojczyzny. 
4 grudnia klasy II A i III C PdP odwiedziły koleżanki z Domu Pomocy Społecznej w Czarnowąsach. Tematem wspólnych, świątecznych warsztatów był Mikołaj i choinka.  Najpierw przygotowaliśmy masę solną w kolorach: białym, czerwonym i zielonym. Było to doskonałe ćwiczenie dla naszych dłoni i palców. Powstałe ciasto rozwałkowaliśmy. Pani Kasia rozdała nam szablony, wycinaliśmy z ciasta elementy Mikołajów. Wycięte części łączyliśmy według instrukcji pod czujnym okiem pani Kasi. Gotowe Mikołaje ułożyliśmy na blachach i przygotowaliśmy do wypieku w piekarniku. Z zielonego ciasta wycięliśmy od szablonu także choinki. Tak przygotowane figurki będziemy potem zdobić w klasach.

Z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej działającymi przy Fundacji Dom spotykamy się regularnie od wielu lat. Tym razem okazją do spotkania był odbywający się w warsztatach IX Festiwal Piosenki świątecznej. Zaproszenie potraktowaliśmy poważnie i przez parę dni zespół w składzie: Kasia, Ola, Wiktoria, Kamil i Łukasz sumiennie ćwiczyli tekst piosenki "Jest taki dzień". Podczas festiwalu pojawiły się piosenki i te znane i te mniej popularne, wszystkie jednak były okazją do wspólnego śpiewania i zabawy. Wszystkich ogarnął świąteczny nastrój, tym bardziej, że za oknem zaczął padać śnieg. Napisali uczniowie klas IIIA i IA PdP. 

W dniu 22 listopada 2017 roku w Świetlicy Szkolnej przy ul. Jana Bytnara Rudego 7 odbyły się warsztaty kulinarno-plastyczne pt. „W barwnym świecie aromatycznych herbat”. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z różnymi rodzajami herbat i sposobem ich parzenia. Uczestnicy warsztatów mogli zobaczyć czym się różnią herbaty, porównać ich wygląd oraz poczuć jak smakują i pachną. Natomiast z esencji herbacianych podopieczni stworzyli abstrakcyjne prace plastyczne. 

 

Turniej ADWOKAT CUP organizowany jest z okazji obchodów 100 - lecia odrodzonej Adwokatury Polskiej oraz 65 - lecia Izby Adwokackiej w Opolu. W zawodach weźmie udział młodzież reprezentująca Ośrodki Szkolno-Wychowawcze oraz Szkoły Specjalne z województwa opolskiego. Drużyny będą rywalizować w eliminacjach grupowych oraz w finałach. Dla zwycięzców sportowej rywalizacji oprócz pucharu przewidziany jest wyjazd na mecz piłkarski rozegrany na PGE Narodowy w Warszawie. Patronat honorowy nad turniejem objął Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła, Burmistrz Miasta Kluczborka Jarosław Kielar. Naszym zawodnikom przypadł zaszczyt rezprezentowania barw ARGENTYNY. Rozgrywki rozpoczną się w maju na obiektach Centrum Wojewódzkiego Kampusu Sportowo-Rekreacyjnego STOBRAWA w Kluczborku. Zmierzymy się tam z reprezentacjami Urugwaju, Hiszpanii i Potrugalii. Najważniejsza sprawa, to dobra zabawa! 

Już po raz 17 w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu oglądać można najlepsze fotografie prasowe prezentowane w ramach wystawy World Press Photo. Składają się na nią prace nagrodzone i wyróżnione w największym i najbardziej prestiżowym konkursie fotografii prasowej organizowanym przez Fundację World Press Photo w Amsterdamie. Wydarzenie ma charakter cykliczny. W tym roku jest to już 60 edycja.
29 listopada klasa III B SPdP miała okazje zwiedzić tegoroczna wystawę. Zawiera ona wiele drastycznych fotografii, które odzwierciedlają problemy współczesnego świata. Zainteresowanie uczniów wzbudziła jednak część sportowa zwłaszcza zdjęcie słynnego francuskiego tenisisty odbijającego piłkę w ekwilibrystyczny sposób. Wystawa bardzo się podobała. Na pewno przyjdziemy na następną.   

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2017 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.