Wydarzenia-rok szkolny 2017/2018

foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

22 czerwca 2018 w Zespole Szkół Specjalnych  uroczyście zakończono rok szkolny. Dyrektor szkoły podsumował całoroczną pracę życzą jednocześnie nauczycielom i uczniom dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Wręczone zostały nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce i sporcie. Podziękowano rodzicom za współpracę ze szkołą. Pożegnano również tegorocznych absolwentów Gimnazjum i Szkoły Przyspasabiającej do Pracy.      

Programu wyrównywania szans edukacyjnych „DOBRY START” dla dzieci  zamieszkałych w Opolu, uczęszczających  w roku szkolnym 2018/2019 do klas pierwszych szkół podstawowych.
W celu otrzymania wsparcia materialnego w wysokości 500,00 zł należy złożyć wniosek do Dyrektora szkoły do której uczeń będzie uczęszczał w roku szkolnym 2018/2019 do dnia 17 września 2018 r.
Wsparcie materialne udzielane jest uczniom zamieszkałym w Opolu,  uczęszczającym w roku szkolnym 2018/2019 do klas pierwszych szkół podstawowych.
Załączniki:
Pobierz plik (Informacje dla rodziców.docx)Informacje dla rodziców.docx[ ]15 kB
Pobierz plik (Klauzula informacyjna.docx)Klauzula informacyjna.docx[ ]17 kB
Pobierz plik (Wniosek.doc)Wniosek.doc[ ]65 kB

7 czerwca 2018r. klasa III B,III C i II A SPdP wybrała się wraz z wychowawcami na wycieczkę do Wrocławia. Nasz spacer po pięknym Wrocławiu rozpoczął się od przejścia piękną promenadą wzdłuż Odry w kierunku przystani statków wycieczkowych. Odbyliśmy piękny rejs podziwiając Ostrów Tumski wraz z piękną katedrą. Po przybiciu do brzegu nasz spacer kontynuowaliśmy po Wyspie Słodowej idąc w kierunku pięknego runku wrocławskiego. Mieliśmy okazję podziwiać zmieniające się z miesiąca na miesiąc piękne polskie miasto.

   

W dniu 15 czerwca 2018  uczniowie klasy Vb i Vc wzięli udział w wycieczce do Lipna. Zwiedzali ogród dendrologiczny, dzięki czemu mogli poznać gatunki drzew z całego świata. Spacer po pięknej okolicy, wśród zieleni i śpiewu ptaków dał uczniom możliwość obcowania z naturą. Następnie zrobiliśmy sobie piknik, podczas którego uczniowie zjedli II śniadanie i mogli aktywnie spędzić czas wolny grając w piłkę, czy paletki. Katarzyna Janowska

Uczniowie klasy III b w ostatnim czasie uczestniczyli w warsztatach ogrodniczych w sklepie Castorama i Galerii Biały Kruk, gdzie wykonali piękne plecaki na wakacyjne skarby. Podczas warsztatów ogrodniczych uczniowie zasadzili bazylię i rozmaryn. Pachnące przyprawy rosną na naszych oczach w klasie. Zdajemy krótką relację fotograficzną z tych wydarzeń.

 

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów  naszej szkoły w świetlicy przy ul. Książąt Opolskich 21 oraz  przy  ul. Jana Bytnara „Rudego” 7. Galeria to efekt całorocznych zajęć prowadzonych w świetlicy szkolnej. Pomysł zaprezentowania powstał kilka lat temu w celu pokazania bogatej i oryginalnej twórczości, a także zaangażowania naszych artystów. Życzymy miłych wrażeń podczas oglądania.
 
22 maja 2018 roku świetlica szkolna przy ul. Książąt Opolskich 21 zorganizowała  IV Wiosenny Konkurs Piosenki dla uczniów Szkoły Podstawowej. Jego uczestnicy przygotowali się pod kątem wokalnym, a także dopasowali tematycznie kolorowe stroje do śpiewanych piosenek. W czasie prezentacji widać było wielkie zaangażowanie, a na sali panowała radosna atmosfera. Jury miało naprawdę trudne zadanie.
Wyniki konkursu:
Kategoria grupowa: I miejsce - Klasa VI d, II - Klasa V b, III - Klasa VI b 
Kategoria indywidualna: I miejsce: Emila Brandt, II - Zuzanna Duda
Kategoria – duety: I miejsce: Klasa IV a
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy wszystkich za rok!
7 czerwca w szkole przy ul. Ks. Opolskich 21 odbył się  XVIII  Wojewódzki Konkurs Ortograficzny. Organizacja tego przedsięwzięcia ma na celu rozwijanie wśród uczniów zainteresowania  naszym ojczystym językiem. Uczestnictwo w konkursie świetnie motywuje ich do pogłębiania wiedzy na temat reguł ortograficznych  i nabywania umiejętności poprawnego stosowania ich w praktyce. W tegorocznej rywalizacji wystartowali uczniowie z sześciu szkół naszego województwa, podzieleni na dwie kategorie – szkoły podstawowe i gimnazja. Spotykając się raz do roku, nauczyciele mają możliwość porównać poziom prezentowany przez uczniów, zintegrować się,  podzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami ze swej pracy. 
Lureatami w kategorii:  szkoła podstawowa zostali:
Szymon Długi    I miejsce
Samanta Mirga  II miejsce
Paulina  Marmol  III miejsce
Laureatami w kategorii: gimnazjum zostali:
Anna Karwat  I  miejsce
Patryk Kołodziej  II miejsce
Michał Krawczuk  III miejsce
Serdecznie gratulujemy!  Nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim za podjęty  wysiłek i chęć uczestnictwa  

W dniu 5 czerwca w Leśnicy odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa w ringo. Na starcie stanęło sześć szkół z województwa opolskiego. W śród nich nie zabrakło drużyny z Opola, którą reprezentowało dziewięciu uczniów. Drużynowo Zespół Szkół Specjalnych z Opola otrzymał dyplom za udział, indywidualnie Daria zajęła III - miejsce. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy.  

W Dniu 10 maja odbyła się Spartakiada Sportowa dla dzieci i młodzieży zorganizowana przez Politechnikę Opolską. W tym dniu swoje sportowe umiejętności sprawdzało ponad 400 uczestników podzielonych na dwie kategorie wiekowe: przedszkola i szkoły. Nie zabrakło również  licznej grupy uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu, która licznie stawiła się na zawodach. Nasi zawodnicy wzięli udział w takich konkurencjach jak: 
Rzut woreczkami do celu
Przejście po nierównej nawierzchni
Skoki przez skakankę
Kozłowanie piłki slalomem
Ślizg po ławeczce przodem
Strzał do braki z zawiązanymi oczami
Rzut piłką do kosza
Kręcenie hula – hop
Przetaczanie się po materacu
Ponadto nasi zawodnicy skorzystali z wielu przygotowanych atrakcji, takich jak: przejażdżka na koniu, strzelanie do celu czy zwiedzanie policyjnego radiowozu. Na koniec jeszcze wspólne zdjęcie, medale, puchar i nagrody rzeczowe. Gratulujemy

21 marca uczniowie klasy II A i III A gimnazjum wraz z pedagogiem szkolnym Panią Agatą Gamrot oraz doradcą zawodowym Dawidem Kamalskim udali się do Zespołu Szkół Zawodowych nr.4 w ramach Dni Otwartych Szkoły pt. "Podróże ze smakiem". Uczniowie mieli okazję zwiedzić szkołę, zobaczyć salę lekcyjne, sale gimnastyczną oraz inne sale które interesowały uczniów. Mogli wcielić się w różne zawody takie jak: kucharz, cukiernik. Posmakować różne potrawy przyrządzone przez przyszłych kucharzy. Dla uczniów była to bardzo cenna wycieczka. Kto wie może niedługo któryś z naszych uczniów będzie się tu uczył by w przyszłości spełnić swoje marzenie. 

Czytaj więcej: Wycieczka do szkoły zawodowej 

 

Kontakt

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2018 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.