foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

Tym razem Jacek zechciał zabrać nas w  niezwykłą podróż  po naszym Kraju w poszukiwaniu modlitwy. Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Kamienia Śląskiego, gdzie odwiedziliśmy pałac oraz Kaplicę Świętego Jacka Odrowąża - poznaliśmy Jego życie i działalność. Zobaczyliśmy  też  inne  miejsca warte uwagi w tej małej miejscowości na Opolszczyźnie.  Dalej trasa wycieczki zawiodła  nas  na Górę Świętej Anny – tu podziwialiśmy Bazylikę z figurą Anny Samotrzeciej, kapliczki kalwaryjskie, Grotę Lurdzką, pomnik Jana Pawła II. Dotarliśmy także do Pomnika Czynu Powstańczego i Amfiteatru. Kolejne miejsce, które Jacek tak pięknie przedstawił, to Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Okazało się, że postać Świętej Faustyny jest dobrze znana zebranym i każdy ma jakieś osobiste przeżycia związane z tym miejscem. Prezentacja bardzo się wszystkim podobała i Gospodarz spotkania został nagrodzony wielkimi brawami.            Jak zawsze ciekawość wzbudziła  bogata ekspozycja pamiątkowa. Jacek po raz kolejny pokazał, że  podróżowanie to piękne świata odkrywanie! Na koniec, jak zawsze sprawdziliśmy swoją  znajomość flag i test wypadł pomyślnie! Brawo!

 

Kontakt

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail: 
sekretariat@zssopole.pl
 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO)

w Zespole Szkół Specjalnych jest Katarzyna Peca-Stefanowska

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail sekretariat@zssopole.pl
:

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2020 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.