foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

Dużym sukcesem zakończyliśmy dziś zbiórkę prozwierzecą w ZSS w Opolu przy ulicy Jana Bytnara "Rudego" 7. Uczniowie zebrali ogromną ilość karmy, zabawek i innych rzeczy potrzebnych zwierzętom. Wszystko trafiło do Fundacji Azyl Nadziei w Opolu. W fundacji mieliśmy okazję zobaczyć zwierzęta mam znane np:. psa czy kota, ale również poznać te,  które widzieliśmy pierwszy raz- surykatkę i jaszczurkę scynk. Dziękujemy w imieniu Azylu uczniom i ich rodzicom i opiekunom, którzy włączyli się do akcji.
M.Dziecka i B. Tileczek
Pełni energii i ciekawych wrażeń po wakacyjnej przerwie, zabieramy się do pracy. W ramach działań związanych ze Szkołą Promującą Zdrowie nadal będziemy zdrowo i racjonalnie się odżywiać, dbać o higienę, zażywać ruchu i współpracować.  W tym roku szkolnym szczególną uwagę poświecimy ochronie środowiska. Będziemy pracować pod hasłem: Nie bądź leniem! Dbaj o Ziemię!  Zapraszamy do wspólnych działań dla dobra naszej pięknej Ziemi. Dbajmy o siebie 
i naszą planetę – prowadźmy zdrowy styl życia, segregujmy odpady, oszczędzajmy wodę i energię, zbierajmy baterie, nakrętki i makulaturę. Niech nasze działania będą wzorem dla innych. Razem możemy zdziałać więcej dla dobra nas wszystkich.  Pozwodzenia!

Dnia 21.10 i 24.10.2019 r. w świetlicy szkolnej przy ul. Książąt Opolskich 21 oraz Bytnara „Rudego” 7, odbyły się warsztaty pt.  „Smacznie, zdrowo, witaminowo”. Celem ich było kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, uświadomienie uczniom w jaki sposób możemy wspierać organizm aby zachować zdrowie. Uczniowie poznali Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę jaką pełnią witaminy w naszym życiu. Atrakcją była możliwość zrobienia samodzielnie przepysznego soku owocowo-warzywnego za pomocą sokowirówki, poprzedzona nauką zasad bezpiecznego korzystania z niej i narzędzi kuchennych.  Na zakończenie nie mogło zabraknąć także gimnastyki, po przecież „RUCH TO ZDROWIE”. W te dni w naszych szkołach było nie tylko: „kolorowo, ale też witaminowo, zdrowo i po prostu odlotowo”!

    Zobacz pozostałe zdjęcia -  Smacznie, zdrowo, witaminowo - 21 października 2019

Uczniowie klas II a i VI a wybrali się na wycieczkę do lasu w Suchym Borze. Podczas spaceru obserwowaliśmy roślinność: drzewa, krzewy, mech i inne. Rozmawialiśmy o tym, jak istotna jest troska o nasze środowisko, a także o tym jak ważną funkcję spełniają drzewa i inne rośliny. Przypomnieliśmy również jakie gatunki zwierząt zamieszkują las.  Spacerując po leśnych ścieżkach podziwialiśmy piękne barwy jesieni.
To była bardzo ciekawa lekcja. Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.
 20.09.2019 roku, spotkaliśmy się w sali gimnastycznej  naszej szkoły, aby omówić bardzo ważny dla nas wszystkich temat, a mianowicie sposoby ochrony środowiska. 
W dniach 20-22.09.2019 roku odbywa się już 26 akcja Sprzątanie Świata – Polska 2019.
To bardzo ważne zagadnienie dla nas wszystkich. Tegoroczna akcja prowadzona jest pod hasłem:  „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy”. 
Podczas apelu, przypomnieliśmy sobie zasady segregacji odpadów, a także powiedzieliśmy co można zrobić, aby zmniejszyć ich ilość. Temat ekologii będzie kolejnym elementem naszych działań w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Pamiętamy także o pozostałych zadaniach, czyli: zdrowym odżywianiu, higienie, kulturze i współpracy. Teraz mamy okazję zdobyte wiadomości zrealizować  w praktyce podczas rozpoczynającego się weekendu.

 

Kontakt

Adres e-mail: 
 
sekretariat@zssopole.pl
 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO)

w Zespole Szkół Specjalnych jest Katarzyna Peca-Stefanowska

 
Adres e-mail sekretariat@zssopole.pl
:

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2019 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.