foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nauczyciel nie może być bezkrytycznym naśladowcą cudzych wzorów i wskazówek, lecz zawsze żywym twórcą.

Zespół Szkół Opole

Od 24 do 26 maja 2019 r. - 60 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną miało okazję pokazać swoje umiejętności podczas II Ogólnopolskiego Turnieju Judo Olimpiad Specjalnych. Tegoroczna edycja zawodów miała wyjątkową oprawę – turniej był rozgrywany podczas największych targów sportowych w Polsce GO ACTIVE Show 2019 na największym obiekcie targowym w Europie Środkowo - Wschodniej Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie pod Warszawą. Oddział Regionalny Opolskie reprezentowało siedmiu zawodników (pięciu z ZSS i dwóch z Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji  w Opolu) którzy zadziwili organizatorów swoją walecznością, a przede wszystkim wysokim poziomem umiejętności podczas walk  turniejowych. Były wielkie emocje, wspaniała atmosfera, radosna rywalizacja w duchu fair play, ale także godne przyjmowanie i hartująca rola sportowych wyzwań i niepowodzeń. Nasza  ekipa opolska może pochwalić się zdobyciem trzech medali złotych (Fabian Szymaniec, Daniel Przybyła, Krzysztof Wieczorek), trzema medalami brązowymi (Marta Telesz, Artur Piecha, Piotr Stelmach) i jednym punktowanym miejscem czwartym (Dominik Wilczek). Atrakcją i niespodzianką dla uczestników turnieju podczas Ceremonii Zakończenia było spotkanie z mistrzami w skokach narciarskich. Sportowcom spodobała się także wycieczka turystyczna zabytkowym autobusem zwanym popularnie „Ogórkiem”. Można było również wypróbować nowoczesny sprzęt fitness. Wrażeń było wiele, zawody dobiegły końca, a nasi sportowcy już następnego dnia przystąpili do treningów. Życzymy naszym medalistom dalszych sukcesów sportowych.  Trener Alicja Wyszyńska

 

Kontakt

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail: 
sekretariat@zssopole.pl
 

Inspektorem Ochrony Danych Osobowych (IODO)

w Zespole Szkół Specjalnych jest Katarzyna Peca-Stefanowska

 
tel: 574 715 981
Adres e-mail sekretariat@zssopole.pl
:

Certyfikaty

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

ePUAP2

 

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Copyright © 2020 Zespół Szkół Specjalnych Rights Reserved.